Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az étrend jó lenne szálkásí...

Ez az étrend jó lenne szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

Szénhidrát 2x85= 170g

Fehérje 2x85= 170g


1.étkezés 30 gramm fehérje (25 gramm feherje) + 70 gramm zab (40 gramm ch)


2. Étkezés 4 szelet tk kenyér (kb 30 gramm ch) + csirke 150 gramm (30 feherje)


3. 60 gramm rizs ( 50 gramm ch) + 150 gramm csirke (30 gramm feherje)


4. Edzés - 30 gramm fehérjepor (25 gramm f) + vitargo 40 gramm


5. 60 gramm rizs ( 50 gramm ch) + 200 gramm csirke (40 gramm feherje)


6. Túró: 40 gramm fehérje


Kicsit több lett a fehérje 170 grammnál de szerintem Nembaj. A szénhidrát jó lesz így?

+2 kérdés: milyen zöldségeket ajánlotok amit nem kell főzni hanem csak megveszem és már ehetem is? Dobozos kukoricáról vélemény?

Másik kérdés: szálkásításnál nekem mennyi zsírt kéne bevinni és mibő?

Köszönöm előre is.



2016. jún. 17. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kukorica mióta zöldség?
2016. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Oszt milyen magas vagyol ehhez a súlyhoz? Mennyit edződsz és mit? Milyen életmódot folytatsz? De ezek nélkül is szerintem lehetne tolni az arányt fehérje irányába, szénhidrát rovására...
2016. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
gondolom 85 kiló ha annyival szorzott
2016. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Valaki olyan írjon aki hozzáértő valaszt tud irni, köszi
2016. jún. 17. 10:31
 5/20 anonim ***** válasza:
#3 en is erre jutottam, ezért kérdeztem ra a magassagra. Arra mar nem is mertem, hogy milyen nemű, vagy tzs% mert meg el szégyelli magát, hogy mennyire pongyola kérdést tett fel mindenféle információközlés nélkül. Próbáltam az ő szintjén érdeklődni, de nem veszi a lapot..
2016. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Felesleges köröket futsz. Nemtudom melyik kezdő csaj enne meg napi fél kiló csirkét és annak hogy milyen magas vagyok semmi köze a kérdéshez. Hogyha 160 cm vagyok akkor rossz ez az étrend, ha 170 akkor jó? A másik hülye meg jön itt azzal hogy a kukorica nem zöldség
2016. jún. 17. 10:57
 7/20 anonim ***** válasza:
Maradj dagadék akkor.
2016. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A kukorica 100 grammja kb 70ch-t tartalmaz, összerakod az étrendedet, kiszámolod a cht, hogy mennyit egyél, aztán eszel mellé köretnek egy kis + szénhidrátot?...

A kukorica nem zöldség pont ugyanbolxan gabonaféle mint a zab, rozs, hajdina ecetera ecetera...

Adatok nélkül pedig sehonnan nem tudjuk neked kiszopni, hogy jó e neked ez az étrend...

Zsirforrások pedig még mindig halolaj, lenmagolaj, tökmagolaj, olivaolaj stb

Olajos magvak...


De annak aki a kukoricát zöldségnek hiszi, felesleges erölködnie...

2016. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Most hozok neked egy példát, hogy megértsd, miért fontos a magasság ebben az esetben.

Keress egy srácot aki mondjuk 160 cm magas és 80kg a tömege. Valószínűleg eléggé dagadt lesz, rengeteg rajta a zsír. Ezután keress egy másik srácot, aki mondjuk 185cm magas és szintén 80kg. Ő már sokkal vékonyabb, a testzsírszázaléka is sokkal kisebb.

Mindketten ugyan akkora tömeggel rendelkeznek, mégis az egyik egy kib.aszott zsírdisznó, a másik meg egy átlagos alkat. A magasságod befolyással van az optimális súlyodra, ezt remélem nem kell részleteznem hogy miért.

A 2g/ttkg fehérjét és a 2g/ttkg ch-t azoknak ajánlják, akik nincsenek durván elhízva, és mellette végeznek súlyzós edzést, esetleg aerob mozgást. Ezek csak megközelítő értékek, a legtöbb embernek általában beválik minimális változtatással.

Amit te elfelejtettél, hogy a zsírod nem eszik. Vegyük átlagbélát, hasraütés szerű adatokkal:

Béla 70kg 20% testzsírral és szeretne szálkásítani. Ezért Béla 140g ch-t és 140g fehérjét visz be napi szinten, meg mondjuk 30-40g zsírt. Béla szép ütemben fogy.

Barátja, Józsi, ugyanolyan magas mint Béla, ugyanannyi izommal rendelkezik mint ő, súlyukban az egyetlen különbség az, hogy Józsi tömegének sokkal nagyobb részét teszi ki a zsír. Legyen mondjuk 90kg.

Ha Józsi is így szeretne szálkásítani, akkor ő 180g ch-t 180g fehérjét és 40-50g zsírt visz be naponta. Viszont Józsi ezzel esélyes hogy hízni fog, ugyanis hiába nagyobb 20kg-val a tömege mint Bélának, az a 20kg az tiszta zsír, mely nem használja fel a bevitt fehérjét, szénhidrátot és zsírt.

Így Béla nagy eséllyel többet visz be, mint amennyivel fogyni tudna, ezért fogyása nagyon lassú lesz, az is megeshet még hogy hízik!


A te helyzetedben is ezért fontos a magasság. 160 centisen 85kg lányként az irgalmatlanul dagadt, te ezekkel a mennyiségekkel nem érnél el változást. 120g ch-val és 120g fehérjével próbáld meg elkezdeni a diétát, a pontos mennyiséget majd idővel neked kell kitapasztalni. Természetesen ezt mind súlyzós edzés mellett.

2016. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó, neharagudjatok idegeskedésem miatt, 180 cm 85 kg fél évig tömegeltem kb 16% a testzsírom, 12 re szeretném levinni.
2016. jún. 17. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!