Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól csinálom, ha hízni szeretn...

Jól csinálom, ha hízni szeretne a barátom?

Figyelt kérdés

173 centi és 58 kiló. Nagyon sovány és zavarja, megkért, hogy segítsek neki, mivel rengeteg olvasok ebben a témában.

Azt nem tudjuk, hogy genetikailag nem tud hízni,a gyors anyagcsere miatt, vagy mert eddig alig evett,ha evett akkor ugyanannyit,mint én, pedig egy lánynál azért többet kéne. Volt,hogy se reggeli,se vacsi nem volt,csak egy csipetnyi ebéd. A testvére eszik rendesen,ő is vékony.

Heti 3x focizik+1 meccs,az edzőteremre az Istenért sem tudom rávenni, mert őt kinevetik,a későbbiekben úgyis duruzsolni fogom neki,nem hiszi el,hogy ott mindenki magával van elfoglalva és senki nem őt fogja nézni.még velem sem hajlandó egyelőre jönni :) + Anyagilag sok lenne, egyelőre olyan testépítős étkezésre nincs pénzünk,de próbálkozom ahhoz hasonlóan összeállítani neki az étkezését.

Szóval első körben a cél az lenne,hogy ne legyen ilyen sovány,a 70 kilót lőttük be,amit legkésőbb jövő nyárig szeretnénk elérni. Egyelőre nem akarunk "izmosodni", de zsírosodni se, edzésnek úgyis ott a foci.


Regggeli : 3 tojásból rántotta + 2 sajtos pogácsa (reggel nem igazán van étvágya, azért kapja a pogit,mert kicsi és kalóriás,2 zsemle vagy 2 szelet tk kenyér már nem csúszna le)

540 kcal


Tízórai: 2 zsemle

250 kcal (nem üres, de a felvágottakat nem akarom kiszámolni, mert mindig más a feltét benne, valamikor szalámi,valamikor csirkemellsonka )


Ebéd: 200 g főtt rizs + sertéskaraj,marha,csirke kalóridúsan megcsinálva ( tejszínes, baconos, rántott, sajtos stb)

Vagy valami tésztás étel

kb 560 kalória


Uzsonna: Biotech Nitro Gain 1 adag 3 dl zsíros tejjel ez is 450 kalória közül mozog


Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, kb 560 kalória


+ később újra a Biotech Nitro Gain 1 adag, ebbe 50g zabpelyhet is keverek, ez is 500 körül


Szándékosan számolok mindenhol kevesebb kalóriát,mert annál legalább akkor többet eszik.

Sajnos ennél többet nem tud enni, 3 napja csináljuk,még nem igazán szokta meg az adagokat, rendszeres étkezést a gyomra, soknak érzi ezt is.

A kalóriabázis szerint kb 3000-et kell ennie ahhoz, hogy nekiálljon hízni. (augusztusi nyaralásra azért 4-5 kilót szeretne felszedni)

Ő így kb 2600 kalóriát vihet be egy nap (nem mindig sikerül tartani a menetrendet)

Most,ha eddig kevesett evett, akkor ez is fog eredményt hozni és ráérünk fokozatosan emelni az adagot?


Tudnátok mondani még 1-2 tippet, amivel tuti biztosan tud hízni?


Zabpehely nem nagyon ízlik neki,a zabpehelylisztet,ha belekeverjük a turmixba,az is megfelel?


Illetve amit én rossznak látok,hogy uzsonnára nincs rendes étel, de a munkahelyén csak 2 x tud enni, reggelit, illetve ebédet, de van, hogy annyit kell jönnie-mennie,hogy a reggelijét eszi meg uzsonna környékén,mert csak ebédelni van ideje. Mondogatom neki,hogy ez így nem lesz jó,de a főnöke ilyen.


2016. jún. 23. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

"70 kilót lőttük be,amit legkésőbb jövő nyárig szeretnénk elérni. Egyelőre nem akarunk "izmosodni", de zsírosodni se"

Itt hagytam abba az olvasást.

2016. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A foci nem igazán jó, ha hízni akar. Ha nincs ideje enni, akkor egyen kevesebbszer többet, hogyha elkezd rendesen edzeni (keressetek rá a fegyencedzésre, eleinte jó lesz neki otthonra az), akkor lesz étvágya (ha fokozatosan egyre nagyobb adagokat eszik, akkor hozzászokik) + szedhet vitaminokat is.


De idővel lassulni fog az anyagcseréje, és könnyebben hízik majd (nincs olyan, hogy egy egészséges ember genetikailag ne tudna hízni). Hány éves?

2016. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egyelőre nem akarunk "izmosodni", de zsírosodni se"


Fel akartok szedni 12 kiló vizet vagy mi?

Miért van idézőjel? Az izmosodást hogyan lehet máshogy érteni?

Igenis akarjon izmosodni a szerencsétlen... Nem hiszem, hogy szüksége van sok plusz hájra, igenis izmosodnia kell, ha jó alakot akar, bár ez ízlés dolga is, természetesen.


Szerintem kéne neki egy kis önállóság, bár jobb, ha valaki segít neki, mintha nem érdekli az egész, de alapvetően ennek belülről kell jönnie s az embernek magának kell magára raknia egy új étrendet, de végülis ki tudja, ő hogyan működik, hagyjuk ezt.

Nem muszáj mindenkinek uzsonnáznia...


Amivel biztosan tud hízni: kalóriatöbblet. Ennyi.


Annyi mindent számolsz, a makrókat nem? Elég erősen nyomatod a zsírt, az nem a tipikus módszer, bár a te céljaid mások, mint a testépítőké, lehet, hogy nem bánod a zsírosodást meg ilyenek.

A tejet hanyagolnám, de megintcsak ez a ti döntésetek, ideális esetben pedig a srácé.

2016. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég hosszú a szöveg, találtam még reagálnivalót.


Ahogy már írták, csak mert gyors az anyagcseréje, még tud hízni, csak ennie kell, bár ha olyan fajta, akinél az egyre több evéssel egyre gyorsul az anyagcsere, akkor nehezebb, de még az is tud, csak nagyon, nagyon lassan, állandó zabálás mellett. Viszont ha edz, rendesen, teljes testre, s többletben van, akkor a testének muszáj izmot építeni, ha zsírt nem akar is tárolni, de azt nem is kell, pont szerencsés, hogy ilyen.


A leírás alapján eddig alig evett, ne kínozd a rengeteg étellel, nem is tudhatod, hogy neki annyi kell. A kalkulátorok nem megbízhatóak, nem is lehetnek azok.

S egy lánynak simán lehet nagyobb a kalóriaigénye, mint neki, még a nem sem olyan meghatározó, nagy az egyéni szórás.


Ha olyan sokat olvasol, hogyhogy nem ismered a tipikus tömegnövelő étrendet? Vagy ismered, de neki tolsz egy zsírosabb stílust, mert tudod, hogy sose enne meg fél kiló rizst naponta? Mert ez mondjuk jogos.

2016. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az izmosodást úgy értettem,hogy nem akar gyúrni,engem meg magamra nézve kifejezetten az érdekel és ennyi az,amit elolvastam erről az egész táplálkozás/kalóriás dologról.Gondolom a focitól nem fog izmosodni,ezért írtam,hogy nem a bicepsz,tricepsz,stb a lényeg,hanem hogy kicsit emberesedjen.


Én tudom,hogy nem enne meg fél kiló rizst naponta,mer t sok neki,azért szoktam csalni,hogy a kalóriatöbblet mindenképp meglegyen.

Valahogy az evés nála olyan,hogyha meg lát egy teli tányért,ő nem bírja megenni, viszont,ha ugyanezt a kalóriát "pici" ételekből rakom elé,azt simán legyűri.Nagyon rossz evő és sajnos most se az igazi,mert nincs ideje rá a munkahelyén,van,hogy a reggelijét is hazahozza és eszik itthon reggel,meg ebédet. Ezért vettük a turmixot is zsírosabb tejjel,hogy legalább valami kalória legyen benne.

2016. jún. 24. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!