Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéssel kapcsolatban kellene...

Edzéssel kapcsolatban kellene segítség? 15/F (Többi Lent)

Figyelt kérdés

Már egy éve járok edzőterembe, és eddig minden nagyon jól megy, látszik is a változás. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek fiatalon mik azok a gyakorlatok, amiket semmiképp ne csináljak? Mert nagyon sok ilyet olvastam már, de mindenki mást mond... Eddig is elkerültem az olyan gyakorlatokat amitől fájt pl a térdem, de azért megkérdezem, mert fő a biztonság.


Esetleg valamit nem tudtok a porcok erősítése érdekében? Nem szeretnék porcvédőt szedni, mert azok csak átmeneti megoldást adnak, inkább ha van valami vitamin ami a porcoknak jó, azt szedném.


Köszi a válaszokat!



2016. jún. 25. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
El tudnád mondani , mik azok a gyakorlatok amiket végzel?
2016. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze.


Lábra szoktam combfeszítőt, combhajlítót, szamár vádlit, ülős gépen vádlit (nem tudom, h van-e neve) Hátra szoktam csigán rúddal vagy szűk fogásban lehúzni, evezni géppel, és egykezes szúlyzóval felhúzni. Mellre szoktam fekvenyomni, és fekvőzni (mert a legtöbb mell gyakorlattól fájnak a vállaim) Karra szoktam csigán lehúzni tricepszre, egykezessel ülve bicepszezni, rúddal bicepsz, egykezessel fej mögött tricepsz, fekvőtámasz itt is, vállra tárogatok egykezessel, meg esetenként van olyan gép amit felfele ki kell tolni, azt is, meg egy 5 kg-os súlytárcsát szoktam előrefelé emelhetni, hasra pedig római padon felüléseket szoktam csinálni.

2016. jún. 25. 15:02
 3/6 Klanwarrior ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam anno, mint te most :)


Hagyatkozz az alapgyakorlatokra, nem igazán kellenek még izolációs gyakorlatok, mint például a combfeszítőgép, ami különben is nagyon terheli a térdízületet.


Guggolás, fekvenyomás, felhúzás, húzódzkodás, tolódzkodás, evezés, szamár/ülővádli, mellről nyomás, oldalemelés + has.

Ezek a gyakorlatok a legjobbak a tömeg felépítéséhez, eleinte nem kell cifrázni, persze a bicepsz, tricepsz, váll is mehet, ha úgy érzed, hogy kell. :D


Ha fáj valami, nyilván ne csináld, vagy ne ÚGY csináld, ugyanis nagyon sok kezdő nem tud helyesen guggolni, ezt eleinte gyakorold súly nélkül, akár falnál az egyensúly miatt. Arra figyelj, hogy a térded ne menjen a lábujjad elé, és egyenes legyen a hátad, előre nézz, ne lefele.


Fekvenyomni tudsz egykezesekkel is, nekem az jobban bejött, mint a rudas verzió, az jobban nyírja a vállat, persze embere/módszere válogatja.


A lényeg, hogy mindent kis súllyal kezdj, teljesen szabályosan csinálj meg az első sorozatban mindenből 30-at, hogy kialakuljon az izomérzeted, ami nagyon fontos lesz a későbbiekben.


A porcaid idővel hozzá fognak szokni a súlyhoz, de ha kiegészítőt szeretnél, akkor kondoitrin és glükozamin szulfát zselatinnal(Nincs ízületvédő vitamin, ezek a makrotápanyagok vannak vannak:D).


Jó úton jársz, kitartást! ;)

2016. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen, ment a zöld pacsi! Sokat segítettél.
2016. júl. 9. 18:49
 5/6 Klanwarrior ***** válasza:

Igazán nincs mit, nagyon örülök, hogy segíthettem!


Ha bármi más kérdésed van, kérdezz nyugodtan, hátha tudok még segíteni :)


Egyébként 17/F

2016. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis súly alatt mit értesz?
2016. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!