Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék izmot építeni. Hogyan?

Szeretnék izmot építeni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szerintetek, hogyan tudnék egy kicsit (nem annyira kicsit) izmosodni? Fiú vagyok 173 cm, 72 kg.

Kb. fél éve neki álltam fogyókúrázni. Le is ment 10 kg, és most szeretnék egy kis izmot.

Konditeremre sajnos nincs lehetőségem. Nincs is a közelben, és napi 16-18 órában elfoglalt is vagyok. Az étkezésemre megtanultam odafigyelni ez alatt a fél év alatt, de nem igazán tudom, min változtassak, hogy ne csak fogyjak, szálkásodjak is.

A saját testsúlyos edzés mennyire jön be? Plusz van itthon egy 3, egy 5 és egy 8 kg súlyzóm. A kisebb súly nagyobb ismétlésszámban működik?

Elméletben elég sok mindennel tisztában vagyok, viszont a fogyásnál is azt tapasztaltam, hogy ez teljesen eltér a gyakorlattól.

Szeretném a segítségeteket kérni!



2016. jún. 30. 18:09
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
Végezhetsz saját testsúlyos edzést, kiegészítve súlyzóssal, de nem sokáig haladsz vele, max az elején pici izmosodás lesz. A súlyok is kevesek, amikkel rendelkezel.
2016. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogyás az a szálkásítás, te tömegelni akarsz.

Többletben kell enned s persze jó éttrend, megfelelő edzés is kell (a kivételeket most nem írom, alapból így kell). Otthon is súlyzózhatsz, az elinduláshoz nem kell sok cucc, nekem a legelején 2 egykezesem volt pár tárcsával, persze jó, ha van több minden.


Megfelelő súlyt kellene használnod, az nem igazán izmosít, ha picike súllyal végzel millió ismétlést, illetve lehet, hogy nulláról valamit igen, de megfelelően nagy súly kellene.

Fix súlyzókkal nehezebb (legalábbis én nem szeretnék ekkora ugrásokat), azonkívül egy 8 kilós súlyzó is pici bizonyos esetekben, akkor is, ha gyönge kezdő vagy, mint én. Hátedzés, guggolás 8 kilós súlyzókkal... Ha először elég is, nem sokáig. Szerintem szerezz még súlyt s pakolható rudakat - vagy saját testsúlyosra alapozz, olyan súlyzós edzéssel, amit tudsz így csinálni, de idővel szerintem kéne súly.

2016. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyek többletben?? Mániákusan félek, hogy visszahízom a leadott tíz kilót. Mindenképp fogok venni súlyzókat, de kezdésnek gondoltam, jó lesz.
2016. jún. 30. 19:55
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Kicsi kalória plusz kell és akkor nem lesz akkora zsírosodás.
2016. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az edzés pedig nagy szerepet játszik, így időt kell szakítani rá, máshogy nemigen megy. Ha izmosabb szeretnél lenni és eddig nem edzettél, akkor nem is szálkásítani kell első körben, hanem izmot magadra szedni. Ezt pedig megfelelő mennyiségű és minőségu táplálék bevitelével érheted el. Előbb- utóbb feljöhet 5-10 kiló is, teljesen normális, ha épül az izomzatod, a mérleg többet mutat majd, de a tükörben látszódni fog az eredmény, ha okosan csináltad.Sok sikert :)
2016. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!