Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelés mellett küzdősport?

Erőemelés mellett küzdősport?

Figyelt kérdés

Már régóta érdekelnek a küzdősportok,viszont ahol lakok,nincs egy normális küzdősport edzés.Viszont most elballagtam,új suliba megyek másik városba,így lesz buszbérletem meg suli után el tudok járni valami küzdősportra.

2,5 éve gyúrok,az utóbbi időben inkább erőemelő jellegű edzéseket végzek.ICF 5x5-öt végigcsináltam,most a Greyskull LP-t nyomom.Szerintem amatőr versenyen lenne esélyem.Ezt a kondit viszont már annyira megszerettem,hogy nem tudnám abbahagyni.Meg kialakult bennem ez a "küldetéstudat",hogy muszàly kondiba menni.

Küzdősportból inkàbb testharcos stílust választanék.Birkózás,brazil jiu jitsu vagy grappling.Vagy esetleg boksz.

Ez a kettő mennyire mehetne együtt?Nem lenne belőle túledzés?Tudnék mindkettőben rendesen fejlődni?



2016. júl. 3. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy feltételezem - ha már ennyi ideje edzel - súlyod is sok, ami ha versenyezni akarsz, nem a legjobb. nekem ugyan ez volt, 168 centi mellé voltam 78 kiló. na most küzdősportokban a 168 centis emberek 60-65 kilósak, ezért ha versenyeztem volna 20-30 centivel magasabb emberekkel kerültem volna össze, ami nem túl jó.


de ha nem akarsz versenyezni akkor összeillik, persze. MMA-ban még előny is lehet a tömeg, földharc miatt.

2016. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem.És te milyen küzdősportot űztél?Hányszor edzettél egy héten?Mennyire bírtad?Nem volt túl sok?
2016. júl. 3. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem a birkózás mehet mellé, laikusként gondolom ezt csak:)
2016. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
heti 3 thaibox + heti 5 kondi ment, az a baj, hogy a kondi miatt mindig izomlázad lesz, és nem fogsz tudni rendesen edzeni, mármint küzdősportolni....
2016. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az igen..Heti 8 edzés.Nem semmi.Én teljestestes edzést végzek,így nincs izomlázam
2016. júl. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!