Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étkezést javasoltok...

Milyen étkezést javasoltok nehezen hízónak?

Figyelt kérdés
185 cm és 65 kg vagyok. Március óta edzek, igazából vékony alkatom ellenére a hasam tájékára sok zsír fel tud menni, ezáltal a kockahasam eltűnt, most újból aktívabban hasazok, az ABS workout gyakorlatokkal, és sok zöldséget eszem, azóta ismét kezd alakulni, de összességében még mindig nagyon vékony vagyok, és 4-5 kg jött fel csak március óta, ez is nagyrészt víz és zsír. Valamit nem jól csinálok? Kezdtem a Jumboval, de az nem sokat ért, így a következő alkalomtól már super carb fastot, és scitec 100 % whey protein professionalt használok kis kreatin monohidráttal kiegészítve. Étkezésem, az olyan, hogy átlagban heti 3 nap szoktam húst enni, többnyire csirke, vagy disznó, de valamikor halat. Rizzsel, vagy krumplival. Hétköznap szinte naponta eszek zabpelyhet, és zöldségeket. Ezen kívül tejtermékek közül sajt, joghurt szokott még menni. Az arányokat nem számolom, igazából mivel vékony vagyok, érzésre szoktam enni, amennyit bírok, de ígyse jön fel sok, ha feljön is csak hasra többnyire. Mellbe, és hátra sikerült kicsit izmosodnom azóta, de a karom az nagyon vékony, és a lábaim is, mostanában a lábazást elkezdtem intenzívebben, azóta kicsit arra is erősödtem, és izmosodtam, de még mindig nem az igazi. Mit csinálok rosszul? Vagy négy hónap elteltével ne várjak csodát, mert jó ez így?

2016. júl. 6. 09:23
 1/3 likebike ***** válasza:

Igen,4 hónaptól ne várj csodát,DE:

1.Te nehezen hízó vagy.Így,ha érzésre eszel,az biztos nem lesz elég,mert keveset fogsz enni,a gyomrod miatt.Számold ki a kaját,neked főleg muszáj,2g/tskg fehérje,5g/tskg szénhidrát(ezt tapasztald ki) és 1g/tskg zsír.

2.Szilárd kajára építsd az étrended,a kreatint felejtsd el,tedd el későbbre,akkor lesz rá szükséged,most az erőszinted az egekben van.A fehérje akkor kell,ha nincs meg a napi mennyiség,egy multivitamint szerezz be.

3.Vékony vagy,neked az alapgyakorlatokra kell alapozni:guggolás,felhúzás,mellről nyomás,állva bicepszhajlítás,fekvenyomás,csigás letolás,esetleg tricepsznyújtás.Ezek a gyakorlatok még több izomrostot vonnak be a munkába,így,megfelelő progresszióval,látványosabb fejlődést lehet produkálni.

2016. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 hónap az nagyon kevés, ha nem megy a hízás. Én is ilyen vagyok. 184 cm 62 kg voltam amikor kezdtem. 3 év nagyon kemény munkával tudtam 76kg-ra felmenni! Napi ötször ettem, ami belém fért. Rizs, zabpehely, hús bármi. + edzésnapokon(heti 4 edzés) este turmix. Mindezt naturalban. Koksszal nyilván hamarabb is megy.
2016. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tedd rendbe a táplálkozásod, amíg ez nincs meg felesleges tápkiegre költened. A 4-5kg ennyi idő alatt egész reális. Az edzésed nem tudom milyen, de szerintem kezdd el mondjuk az ICF 5x5 tervet,az majd hozza a tömeget jó kajával és pihenéssel.
2016. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!