Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen diétát/proteint javasol...

Milyen diétát/proteint javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kábé egy éve elkezdtem saját testsúlyos edzést végezni itthon, csak és kizárólag fekvőtámaszokat. Eleinte, kábé néhány héttel ezelőttig minden másnap csináltam, néhány hete minden nap. Folyamatosan növeltem/növelem az adagokat, most épp kb százharmincnál tartok, max huszonöt-harmincas bontásokban. De mindig egy-kettővel többet csinálok, mint amennyit biztonsággal bírnék. Ezenkívül kisebb-nagyobb megszakításokkal negyedik éve bokszolok. Hetente járok le edzeni, ami igaz, nem túl sok, de több mint a semmi, és ennyi idő után talán már elégséges, ha nem készülök profinak - márpedig nem készülök annak. Az ökölvívás előtt egy évig kondiztam. Néha futni is lejárok, kábé három, három és fél kilométereket átlagban 10-11 perc alatt. 22 éves vagyok, fiú, 188 centi, 68 kiló. Ahhoz szeretném a segítségeteket kérni, hogy ehhez a szintű mozgáshoz milyen diétát kövessek, ha így akarok tömeget növelni, viszont az állóképességemet, robbanékonyságomat sem akarom elveszteni. És esetleg milyen protein készítményt fogyasszak, ha szintén ezek a céljaim, és semmilyen tekintetben nem akarok kárt okozni a szervezetemnek, izomzatomnak. Minden adat, szám, amit írtam valós, nem túlzok semmiben. Kérlek benneteket, hogy csak azok válaszoljanak, akik valóban értenek a témához, esetleg nekik is van tapasztalatuk, nem csak a levegőbe beszélnek. Köszönöm szépen előre is.

2016. jún. 18. 12:06
 1/2 Cortez70 ***** válasza:

Így nem fogsz tudni izmosodni, ha nem növeled a terhelést. Nehezíteni kell gyakorlatokat és nem az ismétlésszámokat növelni. Azzal csak az állóképesség lesz jobb, de izmosodás nem lesz. Tehát vagy súlyzós edzés vagy pl súlymellényben fekvőzöl és guggolsz, mert saját testsúllyal nem mész semmire.

Protein-tápkieggel nem ártasz magadnak, de be lehet vinni elég fehérjét hússal, tojással, túróval is. De ha nem tudsz, akkor vehetsz pl egy mhn wheyt, 3 kg 10 ezer ft. Csak ne ettől várd a csodást, hanem az egész napi össz kajabeviteltől.

2016. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak fekvőtámasz nem jó. Ha csak nyomó mozdulatokat csinálsz, akkor kialakul egy inbalansz.


Kellenek nagy húzó mozdulatok is(evezés, húzódzkodás etc)

2016. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!