Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzéssel el lehet érni...

Fegyencedzéssel el lehet érni látványos változást?

Figyelt kérdés

Nyilván nő az izomtömeg ha jól csináljuk, és beviszünk elég fehérjét. De mennyire látszódik meg az edzés, és mennyi idő alatt? Be kell tartani a könyv által leírt edzésterveket, vagy csinálhatok több ismétlést is? Ki kell hagyni napokat? Vagy lehet minden nap?


Fontos lenne, hogy erősödjek, és az is, hogy testtömeget növeljek, nyilván izomból. 2 hete kezdtem, nagyon szeretem, érdekel a könyv, már kiolvastam, most a gyakorlatokat olvasgatom, kipróbáltam őket, valami jobban megy, valami szinte alig. Átlagban 4-5. lépés környékén vagyok. Úgy gondoltam, hogy megállok az 5. lépésnél, mind a 6 gyakorlattal, és ha már mind tökéletes lesz, akkor lépek eghyszerre a 6.-ra majd a 7.-re stb.


Mennyire lehet vele tömeget növelni?


F/16 (másfél hónap múlva 17), 179cm, 53kg. :(



2016. júl. 14. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Erősödni erősödsz, de látványos izomtömeget nem fogsz felszedni. Én inkább konditermi teljes test edzés+tömegnövelő étrendet ajánlok
2016. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha rendesen kajálsz,talán felmehet valami, de ezek általában nem olyan gyors folyamatokat eredményeznek ,mintha pl.rendesen járnál edzőterembe, és lenne tömegnövelő étrended.Számold úgy hogy, ha megfelelően csinálod a fegyencedzést akkor egy hónap=1kg izom mehet fel.Jó vékony gyerek lehetsz.Én Február óta felmentem 7kg ot.
2016. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a könyv szerint csinálod a dolgokat, akkor miért nem az elejéről kezded? Ezt hangsúlyozza az egész könyv végig, hogy TÜRELEM, és becsülettel járja végig mindenki a lépcsőfokokat.

Így csak tönkrevágod az ízületeidet. Én 177 cm, 60 kg voltam egy éve, amikor elkezdtem. Igenis odaálltam a fal mellé a függőleges húzódzkodáshoz, még ha könnyűnek is tűnt. Annyit csaltam, hogy nem egy, hanem akár két-három ismétléssel is többet csináltam edzésről-edzésre, így az elejét kicsit gyorsabban végeztem a lépésekkel. Most tartok az 5-7. lépésnél (melyikkel hol, nem feltétlenül kell mindig egyszerre továbblépni), és 66 kg vagyok. Elsőre szánalmasnak tűnhet a 6 kg/év, de nyilván az első pár lépés alatt inkább az ízületeim erősödtek, most, hogy elértem a nehezebb gyakorlatokhoz, jön fel a tömeg is. Na meg eddig kevésbé figyeltem evésre, dohányoztam is, stb.


Viszont volt nem is kevés dolog, amit megváltoztattam, magamra szabtam.

Sorozatok száma: én mindig mindenből 3 sorozatot csinálok, hiába van kevesebb írva a könyvben. Pl teljes húzózkodásból 2x10 után már lépne a következőre, én 3x10 után fogok menni, de még az is lehet, hogy 3x15 után. És a sorozatok is különbözőek, variálom a fogásfajtákat és a fogásszélességeket.

Edzések száma és elosztása: próbáltam a könyv szerint, de az nagyon-nagyon kevés lett hamar. Utána átálltam heti háromra, a 3. lépések óta így csinálom: heti 4 edzés.

Hétfő: fekvő+has, kedd: húzódzkodás+láb, szerda pihenő, csütörtök-péntek ugyanaz, mint hétfő-kedd, szombat és vasárnap pihenő. Ezen kívül statikus gyakorlatokat is csinálok, később jól fog jönni. Függeszkedés hátamon egyre növekvő tömegekkel (jelenleg 10 kg van a hátizsákomban) 1 percig, támaszkodás ugyanígy, széles terpeszben, földdel párhuzamosig hajlított combokkal állás egy percig, plank 1 percig, mindezt hátamon a 10 kilóval, ebből két sorozat.


Láthatóan és érezhetően erősebb vagyok, és úgy érzem, hogy most jön el majd az igazi erősödés, ahogyan haladok a nehezebb gyakorlatok felé. Még egy év, és menni fognak az igazán nehéz gyakorlatok, muscle up, planching, front és reverse lever, fekvő kézenállásban, stb.


Szóval ha gyorsan akarod a látványos kinézetbeli változást, akkor menj inkább konditerembe, megfelelő étrenddel és edzéssel látványosabban fogsz fejlődni, mint a fegyencedzéssel.

Viszont - de ez csak az én egyéni véleményem - szerintem többet ér, hogy fegyencedzés közben megtanulsz bánni a testeddel, mint az, hogy egy izolált gyakorlattól óriási bicepszed lesz.

Ismétlem, nem akarom bántani a testépítőket, nekik más a céljuk, és ők is, mint minen sportoló megérdemli az elismerést, hiszen rengeteg munkát fektet bele a kinézetébe.

2016. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

https://www.youtube.com/user/jayworkouthun


Ha itt nem találsz mindenre választ, akkor sehol sem.

2016. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cortez70 ***** válasza:
52%
Valamennyit fejlődsz vele, de messze leszel attól, ami elérhetnél súlyzós edzéssel.
2016. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem igazán az izomtömegnövelés szerintem acél,de azé nekem is hozott rendesen, jó pár év után
2016. júl. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!