Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez az edzésterv...

Szerintetek ez az edzésterv megfelelő egy diétához? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés
Elsősorban testépítők, fitnesszesek, egyéb hozzáértők válasza érdekelne. Alapvetően nem vagyok testépítő, hanem küzdősportoló, de azért kezembe szoktam venni a súlyokat is. Nyáron az edzésem szünetel én pedig belefogtam egy diétába, hogy 2-3 kiló fölösleget ledobjak. Egy héten 4-szer edzem, ebből 2 súlyzós edzés és 2 intervallum edzés+küzdősport jellegű edzés (árnyékolás, súllyal árnyékolás, technikázás stb.), viszont emellett szakdolgozatomból kifolyólag heti 2-szer biciklizek 30 kilométert és járkálok 2-2 és fél órát egy nem túl járható terepen. Mivel ez a két nap bőven egy kardio edzés, ezért arra gondoltam, az egyik intervallumos napomat ki kellene váltani még egy súlyzós edzéssel, hogy még jobban minimalizáljam a katabolizmust. Mit gondoltok erről? Van értelme?

2016. júl. 19. 19:47
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
Heti 3 komolyabb súlyzós edzés (teljes testes) nem ártana.
2016. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az edzések komolyságával nincs gond, a két súlyzós edzésem másfél órás intenzív edzés, viszont úgy tudom, mivel az intervallum edzés alatt a gyors összehúzódású izomrostok is igénybe vannak véve, így az ilyen edzések is minimalizálják a katabolizmust. Köszönöm a választ!
2016. júl. 19. 21:16
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
A katabolizmust jó étrenddel és elég pihenéssel tudod minimalizálni.
2016. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!