Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szkanderhoz rotátorköpenyt...

Szkanderhoz rotátorköpenyt hogyan lehet jól megerősíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, igen nagy gondban vagyok, mikor egy tőlem vaskosabb, erősebb emberrel szkanderozom. Amikor rányom hirtelen, vagy visszatámad nyomásával egyszerűen onnantól már röhögve lerakja a karom. Úgy érzem, mintha a vállam lenne a gyence láncszem. Szkandernál leginkább a deltaizmok közül melyik vesz részt nyomásnál, visszatámadásnál? ( elülső, oldalsó, hátsó? )


Amikor nyomom le ellenfél karját természetesen helyes technikával, testtel rádőlve csuklózva, akkor is mintha nagymértékben dolgozna a rotátorköpeny. Leginkább milyen súlyzós gyakorlatokkal lehet beerősíteni a vállat / rotárköpenyt?


Köszi előre is!


30/F



2016. júl. 21. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kb 3 ember lenyomása utána 24 órával a hátsó deltámban napokig kegyetlen izomlázat éreztem.
2016. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leginkább a bicepsz. Mivel szkanderban húzni kell és nem nyomni.
2016. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De amikor függőlegesen van az ellenfél támadó karja, akkor valahogy át kell billenteni a holt ponton... és ezt csak vállból történő nyomással tudod, ahogy rádőlsz közben testből, betöröd a csuklóját és vállból nyomod le a karját. Vagy rosszul gondolnám?
2016. júl. 21. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Keress neten rotátorköpeny gyakorlatokat meg simán progresszívan edz vállra.
2016. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Békakrokk heti két válledzésem is lehet, ha ez a területem különösen gyenge?
2016. júl. 22. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:

-

Nemreg egy ismerosommel edzettunk vallra es o mutatta hogyan kell edzeni a rotatort. Mi gumiszalaggal csinaltuk. Felkar vizszintesen elorefele nez, es az alkar rotal mintha szkanderoznal csak visszafele huzod a gumiszalagot aminek a vege a talajon van es a labaddal raallsz.


-

Ha nem az izomfejlodes a cel, hanem az erosodes akkor jobb is ha 2szer-3szor edzel az adott testreszre.

2016. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hello!


Nem te kerdeztel csuklo temaban is?! :-)

Amugy ha ennyire erdekel a szkander, akkor nezz le nyugodtan egy klubba, ott szivesen elmondjak az edzesmodszereket, technikakat, stb...

Ha budapesti vagy, akkor konnyu dolgod van amugy..

Mas varosokban nem tudom hogy hol vannak klubbok...


Nade a kerdes :-) Igen, jol latod, a rotatorkopeny /pontosabban annak egyik resze/ rendkivuli mertekben dolgozik szkander kozben. A vall es az alkarnal is van egy resz, ami adja a "szkander-erot", az ugynevezett "oldaltartast"...


Vannak alap rotatorkopeny erosito technikak, erdemes oket csinalgatni barkinek.

Pl. : https://www.youtube.com/watch?v=EY2tNBOmvGs


Ezek viszont szkanderra nagyon karcsuak, oda rendesen meg kell edzeni oket...erre a csigas gepek a legalkalmasabbak. Minden szkanderos azzal edz.

Itt egy pelda hogyan kell :

https://www.youtube.com/watch?v=ZNIQTBZmILM


Az ne zavarjon, hogy nincs hozza rendes szkander asztalod...megy ez normal teremben is, alatamasztod a konyokot a masik kezeddel vagy odahuzod a scott padot vagy valamit...hogy a konyok ne mozduljon kifele a gyakorlat kozben, hanem relative fixen van. Es ahogy igy huzod befele a csigat, igy atom mod dolgozik a rotatorkopeny. Amivel csak arra akartam utalni, hogy elinte baromi ovatosan :-) Mert rendkivuli izomlaz lehet, ha nem tartod a fokozatossag elvet :-)

Es fontos, hogy szemben allj a csigaval kezdesnel...ugy ahogy a videon nyomjak.

Es valamint meg azert is jo video, mert a vegen gyakorolgatnak is, szkanderoznak es ott jol latszik, hogy mit kell csinalni. Az alap "szkander-elv"...hogy szkanderben nem nyomunk, hanem magunkra Huzzuk az ellenfelet.

Szoval ebbol lehet tanulni :-)

De ha tenyleg ennyire erdekel a szkander, akkor budapesten van jo klubb, barki lemehet, teljesen kezdo is, vigyaznak mindenkire es segitenek :-)


Tovabbi sok sikert! :-)

2016. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) Szerintem ellátogatok egy egyesületbe, ott biztonságosan be tudom gyakorolni ezt, sérülésveszély mentesen. :)
2016. aug. 10. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!