Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lányok, nektek az osztott...

Lányok, nektek az osztott vagy a teljes test edzés jön be inkább? Ha lassabban fejlődik a felsőtestem, mint mondjuk a lábam, akkor melyik lehet a jobb?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 10:41
 1/3 Andi80018 ***** válasza:
Kezdésnek, kb 2-3 hónapig teljes testes, utána mehet az osztott, heti négy jó lenne. Az genetika, mi fejlődik jobban, nem attól függ, hogy teljes vagy osztott. Rendesen mindent meg kell edzeni és kész.
2016. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a teljes edzés jön be, az elejétől így csináltam, ez időben hosszabb.

Mondjuk én most is így edzek, egyszerűen hiányzik, ha kihagyok valamit. Ha nagyon szűkös az időm, vagy fáradtabb vagyok, ami ritka, akkor szoktam osztott edzést tartani, a lassabban fejlődő részre koncentrálni és ez tényleg genetika.

Ha úgy érzem, hogy valami nem úgy fejlődik (nekem a felsőtest ilyen) ott piramis elvet használok, kis súllyal nagyobb ismétlésszámmal kezdek, és fokozatosan emelem a súlyt az ismétlések előtt, az ismétlésszámot pedig csökkentem.

Lábtoló gépen a sorozat vége a 100 kg. volt, ebből a végén kétszer tizet lenyomtam.

Nekem ez bevált, de lehet mással próbálkozni, kinek mi válik be, ez egy ötlet volt.

2016. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem az osztott jön be, valamivel kevesebb időt vesz igénybe. És a teljessel sokszor úgy érzem nem erőltettem meg magam eléggé. Sokkal jobban szeretem érezni, hogy egy izomcsoporttal tényleg megdolgoztam aznap :)

Szerintem edzzél többet felsőtestre, mint lábra, mindegy melyik módszerrel.

2016. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!