Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb módszer? Egy...

Melyik a jobb módszer? Egy izomcsoportra heti egy kőkemény edzés, vagy heti kettő mérsékelten kemény edzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 éve már megálltam a fejlődésben edzés téren. Sajnos pár hét pihenőbeiktatás se segített. Táplálkozás aránylag rendben, viszont az edzésprogram lehet nem a legjobb. Minden sorozatot bukásig végzek, és így edzem izomcsoportokra hetente 2-szer, a volumen nem túl magas. 2-3 gyakorlat 2-3 sorozattal, viszont a sorozatokat mind bukásig végezve.


Tömegnövelés szempontjából melyik terhelés lenne a célszerűbb?

Heti egy kőkemény edzés szétbontva az izomcsoportokat heti 4 edzésnapra pl? Vagy izomcsoportonként heti kettő edzés?


Köszi előre is! :)


30/F



2016. júl. 27. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én utóbbira szavazok,vagy pedig heti 3-4 teljes testes edzés. Persze mindenki másképp reagál az edzésre,mindenkinek más jó... Nekem pl. Izomcsoportonként heti 1 kemény edzés nem jött be,inkább a kettő,de nem bukásig.
2016. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, várom többiek válaszát is! :)
2016. júl. 27. 20:05
 3/12 Cortez70 ***** válasza:
Nem kell bukásig edzeni, pláne ha heti kétszer edzel egy izomra. Én pár havonta váltogatom a kétfelé bontottat a teljes osztottal. Mindkettő 4 napos.
2016. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Cortez, ha nem edzem bukásig minden sorozatban, akkor hogyan képzeljem el pl. a terhelést belövését? Tegyük fel, pl. képes vagyok fekvenyomásban 80 kilóval 10 ismétlésre. Akkor ezzel a súllyal végezzek kb. 3x7-es szériákat?
2016. júl. 27. 20:13
 5/12 Cortez70 ***** válasza:
Maradjon benned még egy nyomás. Tehát lehet, hogy menne 10, de megállsz 9-nél. Következő sorozatban lehet, hogy csak 9 menne, de 8-at nyomsz. Ez csak példa. Lehet ezt olyan súllyal is végezni, amibe 6 megy.
2016. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szuper, így már értem. Köszi! :)


És akkor heti 2x minden izomcsoportra ha edzem, akkor edzésenként elég 2 gyakorlat rájuk 3-4 szériával?

2016. júl. 27. 20:28
 7/12 Cortez70 ***** válasza:
Így van. Akkor elég ennyi sorozat.
2016. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) AKkor ennek fejleményében írok magamnak egy edzéstervet. Ha heti 2 edzés van egy izomra, akkor a másik edzésen más gyakorlatok legyenek az adott izomra már? Tehát pl. vállnál A napon pl. előreemelés, mellről nyomás, B napon oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés?
2016. júl. 27. 20:35
 9/12 Cortez70 ***** válasza:
100%
Én előre nem emelek, kap az eleget a nyomáskor és fekvenyomáskor is. Vállra egyik napon rúddal állva mellről nyomás + oldalemelés, másik napon vállból nyomás egykezesekkel + oldalemelés döntött törzzsel. De kinek mi jön be, nincs kőbe vésve ez sem.
2016. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. A hátsó deltának elég heti 3 sorozat így? Nekem iszonyatosan le van maradva a hátsó deltám, oldalról úgy nézek ki, hogy a hátam totál egyenes lecsapott, és az oldalsó deltám is meredekebb inkább, mint gömbölyded. :(
2016. júl. 27. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!