Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy erőemelő edzése hogy néz...

Egy erőemelő edzése hogy néz ki? Milyen ismétlésszámmal, súllyal, sorozatokkal edz? Miben különbözik egy testépítő edzésétől?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Offban semmiben nem különbözik.

Csak a verseny előtt különbözik a kettő.

Például 4x8-10-et nyom az erőemelő, a testépítő is. Viszont verseny előtt az erőemelő 2-3 ism.tartományban is dolgozik, amíg a testépítő 10 alá nem igazán megy.

2016. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak verseny előtt különbözik a kettő, hülyeségeket beszélsz. Az erőemelő a 3 fő gyakorlattal edz, az 1rm-nek különböző százalékával és ezt egészìti ki 1-2 kiegészìtő gyakorlattal. Egy testépìtő teljesen máshogy edz.
2016. aug. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Monti olvasd már el mégegyszer a kérdést, hogy ki beszél hülyeséget..

Ism.számról, súlyokról és sorozatokról volt szó - és én arra is írtam - erre elkezdesz a gyakorlatokról beszélni.

2016. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ha az ism. számot, a sorozatokat, meg a súlyokat nézzük akkor sem ugyanúgy edzenek. Még mindig nincs igazad.
2016. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MissFru válasza:
Erőemelő vagyok, teljesen más egy edzésem, mint egy testépítőnek. Egy átlagos edzésen a bemelegítés után egy még éppen kényelmes súllyal 5x5 deadlift, majd 5x5 guggolás, 5x5 fekvenyomás, utána kettlebell, TRX, egyéb saját súlyos, funkcionális edzésforma. Amikor a maximum súlyomat keresem, akkor egyesével emelek. Versenyen is csak egyszer kell a lehető legnagyobbat húzni. Állóképességnövelésre pedig vannak sokkal jobb módszerek, pl a crossfit edzések.
2016. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ism.szám mindegyiknél többnyire 8-10 körül van, a sorozatok is 4-5, mivel az ism.szám ugyanannyi, ezért a súly is önmagukhoz képest.

Voltam mindegyik már, és offban csak a gyakorlatok voltak mások.

2016. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha szóval off szezonban pl. Phil Heath és Eddie Hall kb. ugyanolyan ism. számmal, súllyal, sorozatszámmal edz. Aha. Inkább maradj csöndben. Nemtudom te milyen erőemelő voltál, de fingod sincs az erőemelésről.
2016. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ugyanolyan súly mellet nyilván nem a kg értem az nyilván más, de mutass egy testépítőtt aki az 1rm-jének egy bizonyos százalékához viszonyítva adja meg a súly nagyságát. Nem ez a jellemző. Nyilván ha egy erőemelő csinál 3 sorozat letolást csigán, mint kieg. gyakorlat, ugyanolyan ism. tartományban lesz mint egy testépìtő, de ez kb az edzésének a 2% teszi ki. A fő gyakorlataiban az esetek többségében egyáltalán nem úgy fog edzeni, mint egy bodys. Off szezonba is rengetegszer bemennek 5-6 ism alá is és a volumen is full más.
2016. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!