Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek rólam, az...

Mi a véleményetek rólam, az életvitelemről, és mit tudnátok tanácsolni? Mennyi lehet a táplálék bevitelem, és mennyivel kéne változtatnom? (hosszú a leírás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az alap, ami én vagyok, ebből indulok ki, de ha végig olvassátok, összeáll a kép, hogy mire vagyok kíváncsi:



Honnan tudom, hogy mennyi a szükséges protein és fehérje bevitelem, és honnan tudom, hogy amiket átlagosan fogyasztok egy héten, az mennyi lehet?


Nem járok edzőterembe, nem is igazából sportolok különösebben. Bár heti 1x1~1,5 órát eljárnék úszni.

Mondjuk átlagosan összesen heti 5x30 perc intenzív tempójú séta (egyetembe oda-vissza) (minden gyalogost kerülgetek..., és mire a suliba érek totál leizzadok.)


Meg otthon elkezdtem ezt a Fegyencedzsés nevű saját testsúlyos edzést, mondjuk hogy napi 20 perc, idővel valamivel több lesz-de kétlem hogy 30-nál nagyon több lenne. (elején vagyok, de csinálni fogom, betartva a leírtakat)


Hogy mit eszek:


Amit anyu főz a hétvégén és hozom magammal egész hétre.

De mondjuk ezen a héten ezt ettem, mondjuk, hogy egyik nap sem leszek tele.

Reggeli: minden nap 1 péksütemény.


Ebéd: hétfő: paprikás krumpli, kedd: Lecsó, szerda: krumplipüré, gyorsfagyasztott panírozott hússzelettel, csütörtök: Paprikás krumpli maradék, Péntek: Maradék krumplipüré hússal, meg egy kis fokhagymakrémleves, amiből egész héten nem ettem... Hétvégén mondjuk hasonló kategóriás kaják.

De szokott lenni ezek is. (most ennyi jut eszembe): rakott krumpli, spenót, gyümölcs rizs, rizses zöldség-panírozott hússzelettel, paela(gyorsfagyasztott tenger gyümölcsei készétel), sólett, túrós gombóc... Szóval ilyesmik. Úgy átlagosan összességében hasonlókat szoktam enni minden héten, csak többnyire mindig más formában.


Vacsora: Vagy vacsorára ebédelek... vagy akkor is egy péksütemény, vagy csak elrágcsálok néhány kekszet, vagy valami finomságot.


Napközben uzsonnának pedig szendvics- barna/fehér kenyér(vagy kifli), benne sajt, szalámi, paprika…), de az uzsonna gyakran előfordul,hogy kimarad, és csak reggel meg este eszek…


Inni átlagosan napi 2 liter +-0,5 tisztított vizet iszok, meg összesen 1 héten átlagosan 2-3 liter házi tejet. Leginkább hétvégén iszok tejet, de a hétre hozok magammal 1 flakonnal (kb 2 liter, ami többnyire el szokott fogyni)


Láthatóan nem eszem túl magam, nem hatalmas adagokat eszek. Előző tanévben 4kg-ot fogytam, pedig semmit nem csináltam érte... (max azt hogy nem ettem rendesen..., és stresszeltem a vizsgák miatt), a nyáron mikor otthon voltam, akkor láttak el, és vissza is jött… De a kaja fajtája otthon is hasonló mint amit év közben eszek, csak akkor többet eszek ,és rám szólnak hogy egyek :D.



Szóval igazából fogalmam sincsen, hogy mennyi az átlagos fehérje és protein bevitelem, és arról még kevésbé van fogalmam, hogy esetlegesen mivel és mennyivel kellene feldobni ezek értékét. (tudom, hogy valami 1,5-2g/testtömegkg a fehérje?protein bevitel szükséglet a sportolóknak(valaki 2,5-3at mond, de ez most nem is lényeg), de én nem számítok sportolónak, gondolom 1,2-nél több nem kéne, de ezt nem tudom, hogy pontosan mit jelent az én átlagos heti hozott ennivalóm mellett.

ÉS azt sem tudom, hogy mivel pótoljam. A porokról eléggé megoszlik a vélemény, de most nem ezért írom a kérdést. Olvastam, hogy csirkehús, meg valamilyen hüvelyes zöldségek... (Fogalmam sincs, hogy mennyi hús meg zöldség mennyi g proteint és fehérjét jelent....)


Amúgy 23 éves, 180cm magas, 68-70kg vagyok.

és 27-28 cm-es a felkarom kerülete.... Leginkább már csak ezért is írtam ki ezt a kérdést, hogy valamilyen látható eredmény is legyen, ami a bevitel hiánya miatt nem valószínű hogy lenne. Már csak önbizalom miatt is szeretnék változtatni kicsit... (mert önbizalomból is híján vagyok...) Sokszor az utcán még azt is gondolom, hogy xy csajjal is szívesen cserélnék felkart... Nagyjából ugyan akkora a felkarom mint az alkarom, pont akkora mint egy átlagos 20 év körüli lánynak… Közben meg csak azt látom, hogy minden korombeli srác magas, erős alkatú, látom rajtuk, hogy sokkal inkább női ideál, mint én…, de legalább egyértelműen férfias formájú karjuk van…



Minden korrekt, hasznos tanácsot, megjegyzést, ötletet szívesen veszek!

Rendes válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 9. 13:12
 1/7 likebike ***** válasza:

Protein=fehérje

Meg vannak adva az értékek,onnan tudjuk.Egy naturál testépítőnek 1,5-2g/tskg fehérje kell,ennél többet nem érdemes bevinni,kivéve ha szteroidokat szedsz,ők napi 3-4-5g/tskg fehérjét visznek be.

A kaját pedig le kell mérni,onnan tudod meg,segít a kalóriatáblázat.Pl.100 csirkemell=25g fehérje,veszel csirkemellet,leméres mennyi kell neked,pl.200g,azt megsütöd,megeszed és bevittél 50g fehérjét.

2016. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 likebike ***** válasza:
Ja és még egy dolog:ha látsz az utcán egy kigyúrt férfit,aki naturál-mondjuk ezt nem mondhatod meg,csak kb.-,akkor ne arra gondolj,hogy "bárcsak adna 2 centit a karjából" meg "bár lennék ő".NEM.Eddz keményen,jó lenne egy edzőterem,csinálj egy étrendet,a mostani nem jó,pihenj eleget és hidd el,hogy el tudsz érni egy jó fizikumot.Ha nem hiszed,hogy elérhetsz valamit,akkor hogy akarod véghezvinni?
2016. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod ki olvassa ezt el
2016. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Írod: "0,5 tisztított víz". Ez mit takar?

Azt tudod, hogy a városi csapvíz nem igényel további szűrést, tisztítást. A boltban kapható ivóvízszűrők nagy része szélhámosság és inkább árt, mint "használ", mivel a szűrőbetéteken megtapadnak a szennyeződések, amelyek egy időn belül baktériumtenyészetté válnak.


Vízszűrőt én mosógép elé javasolok, de konyhai csapra nem!


Porokat ne egyél! A legtöbbel rengeteg mesterséges édesítőszert, színezéket és aromát veszel magadhoz!

A rost nélküli étkezés, vitaminok és nyomelemek nélkül egészségtelen! Márpedig, ha megeszel jó adag tejsavófehérjét porként, nem lesz éhségérzet, azaz nem biztos, hogy kellően fogsz táplálkozni mellette. A fenti mozgásmennyiséggel biztosan nem!


Vegyél magadnak egy pár állítható kézi súlyzót (3 kg - 10 kg, 2*7000 Ft, két rúd anyákkal, hozzá 8 kicsi és 8 nagyobb tárcsa), ha a felkarod mérete zavar! Én ezt tettem szintén egyetemistaként.

2016. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 likebike ***** válasza:
Nincs semmi gond a porokkal,be vannak vizsgálva.De mondom,legyen meg a napi makróbevitel nagy része kajából,mert porral,de sz@r étrenddel nem érsz semmit.
2016. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 likebike ***** válasza:
És mindenre kell edzeni,nem csak karra.
2016. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehérjemennyiséget úgy tudod, hogy leméred, ez van. Ha egy ideig méred, utána kósza becslést adhatsz mérés nélkül is, ha ugyanolyan stílusban eszel. Amúgy nem. Évek óta mérek és nincs nagy változatosság az alapanyagaim között, mégsem tudok tippelni random ételekből, de még a sajátjaimból sem.


De ha betolsz napi fél kiló húst, akkor fehérjehiány nem tűnik reálisnak. Vagy ha 10-15 tojás van a napodban s egy csomó egyéb, az is OK. A krumpli az minimális, a hüvelyesek fehérjések, de hogy ezzel mit kezdesz...

Nekem eszembe sincs egész életemben számolni s mérni, még jó, hogy elég egyszerű az étrendem s a fehérjebevitelem automatikusan jó. Ha random ennék, akkor csak úgy kb. ennék jól, ami persze elég lehet s klasszisokkal jobb, mint az átlagemberé.


A 1,5-2 g/nettó ttkg szerintem jó. Ha mozogsz valamennyit, ne menj alá.

Ah szóval péksüti keksz, krumpli és kevés evés? Alapvetően változtasd meg a hozzáállásodat s életmódodat.

Egyél eleget. Neked jó lenne számolni, fogalmad sincs semmiről és hiányosan eszel (fehérje, kalória, ez bizonyára nem elég tömegeléshez).

Koncentrálj a fehérjére. Olyan vagy, mint sok tinilány, aki fogyni akar, s hozza a kis reggelire kenyér, tízóraira gyümölcs, uzsonnára keksz étrendjét, amin az ebédre evett 8 deka csirkemell s a vacsorára evett kis doboz joghurt sem tud segíteni. Az ember fehérjeigénye nem hatalmas a kalóriaigényéhez képest, de azért más nagyságrendben kell gondolkodni. Egyél fehérjét. Sajtot, tojást, túrót, húst, hüvelyeseket, ahogy tetszik, de egyél fehérjét, jóval többet, mint eddig. Bár lehet, hogy fantasztikusan fehérjedús a rakott krumplid és NAGY hússzeletek vannak a köretek mellé, de pl. a gyümölcsrizsben jóformán semmi fehérje nincs... A sólet jobb. A spenót is viszonylag fehérjés zöldség, persze kilószámra kell enni, hogy némi látszatja legyen s nem kavarom be az aminosavprofilt.

A legegyszerűbb, ha vigyázol, hogy elég állati fehérje jusson be, aztán ami még összejön, az bónusz, nem hinném, hogy sok bajod lenne belőle. Nyilván nem tudod a készételeket kiszámolni... S igyekezz enni, s reménykedj, hogy többletbe kerülsz.

A rendes út a saját étel készítése, mérés, számolás, de ez bizonyára túlzottan felforgatná az életedet. Némi izmosodáshoz ez nem kell, persze az eredmény sokkal esetlegesebb, de mit lehet tenni?


Azt azért nem hiszem, hogy minden srác magas és izmos... Azt igen, hogy sok csaj felülmúl felkarban, de ezen te elvileg elég könnyen tudsz változtatni, könnyebben, mint a csajok ;) Fiatal vagy, egész magas és férfi, eszedbe jutott a testépítés... Használd ki s tedd a céljaidért! Más nem tud edzeni és enni helyetted.

2016. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!