Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány liter vizet kéne inni...

Hány liter vizet kéne inni naponta? És melyik a legjobb ásványvíz?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb. 3L megy naponta naturaqua/szentkirályi/jana általában.

2016. szept. 23. 12:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Speciel nem hiszek a 20 kilónkénti 1 liter egészségességében, az én szervezetem utálta, amikor egyszer megpróbáltam, s én neki hiszek inkább - de később spontán voltak 4 literes időszakai. Most kb. 63 kg vagyok, de ha kell 4 liter, akkor kell s ha 5-re szomjazom, akkor annyit iszom, nem olyan extrém mennyiség az. Sok mozgással innék én többet is, ahogy melegben is. Néha pedig jóval kevesebbet, de sosem annyit, mint egyesek, akik alig isznak. Nem is tudom, hogy bírják, de valami elromlott az érzékelőik környékén.


A leves teljes értékű víz, mert víz, némi egyébbel. Nekem főleg zöldség van benne, hogy az mit rontana el rajta, fel nem fogom. A főtt rizsben levő víz is teljesen okés víz. Mégis mi a csoda történne vele?

2016. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Killerhagyma +1

HeroldKA +1


Igazatok van ;) Ez a gond sok emberrel, túlbonyolítják az egyszerű dolgokat, ez nem kvantumfizika, ez testépítés :)


Csapvizet nem ajánlok én sem senkinek, hiába vannak tesztek és minden okés, nekem ismerősöm dolgozott olyan helyeken, ahol a vizet szűrték stb..nekem nem kellene csapvíz semmi pénzért, persze néha meg lehet inni.


Miért tűnik soknak napi 4-5 liter víz ? Az emberi test 67% kb. vízből áll. Napi 1-2 liter vízzel egy sportoló egyénnél a szervezet nem tudja a legjobban ellátni a szervezet funkcióit, kinlódik, hogy magyarázzam konyha nyelven, az anyagcsere folyamatokhoz is elengedhetetlen a víz.


Edzésen simán lecsúszik nálam is 1.5 - 2l víz 2-3 citromkarikát is beledobok és hagyom állni 1-2 órát benne.


Minden 2 óránként igyál egy nagy pohár vizet és edzésen minimum 1 liter vizet, én nagyon tudok izzadni, van vízveszteség bőven :) Nekem kell 2 liter.

2016. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A felnőtt ember sejtjei mindösszesen kb. 28 liter folyadékot tartalmaznak. Az ember 3-4 napig bírja folyadék nélkül, utánna kiszárad és meghal, élelmiszer nélkül 2-3 hetet is. Ezzel gondolom mindent elmondtam :)
2016. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Kenzo Tenma ***** válasza:
#16 Nem írtam, hogy egy szinten van vele, de ugyanúgy nem számít már víznek, hiába volt mindkettő az egykor. És azt sem írtam, hogy a leves egészségtelen. De ha ti beleszámoljátok a vízfogyasztásba azt a 4-5 deci levest amit megesztek akkor hajrá.
2016. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!