Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány liter vizet kéne inni...

Hány liter vizet kéne inni naponta? És melyik a legjobb ásványvíz?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb. 3L megy naponta naturaqua/szentkirályi/jana általában.

2016. szept. 23. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, de hogy gondoltad ezt a kérdést súly megadása nélkül? vagy ugyanannyi kell szerinted egy 60kg-os embernek mint egy 95kg-osnak?
2016. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Cortez70 ***** válasza:
100%
20 kilónként kell 1 liter víz. Tehát egy 80 kilós embernek kell 4 liter. De mehet több melegben vagy keményebb edzéskor ha sok a folyadékvesztés.
2016. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Az aktivitás is számít, sőt az étrend is...

De választ akkor se tudnék mondani, én nem foglalkozom vele, jól működik a szomjúságérzetem, s drasztikusan el tud térni a napi igényem. Meleg, sok mozgás, ketogén diéta bizonyos szakaszai, ilyenkor durván megugrik. Ha a testem duplaannyit igényel, mint 2 héttel azelőtt, akkor duplaannyit kap.

Maga a víz változó, étellel is sok mehet be, napi 2-3 litert nem olyan nehéz megenni adott esetben, de sokkal több is előfordulhat olykor. Főtt rizs, leves és egyéb nedvesebb ételek, zöldség, gyümölcs...

2016. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nincs legjobb ásványvíz... Azt szokták javasolni, hogy aki csak azt iszik és semmi csapvizet, az váltogassa az ásványvizeket, mert eltérnek a bennük tévő "ásványok"....
2016. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 sanyinak válasza:
44%

#2

szerintem senki nem iszik meg napi 4 liter vizet.


Eleve csak folyadékszükségletről beszélhetünk, ami nem azonos a vízivással. Minden élelmiszer tartalmaz több-kevesebb vizet. Ha pl. sok dinnyét eszünk, nem kell mellé még 3-4 liter víz is :)


#4

egyetértek, nincs tökéletes ásványvíz. És a sok ásványt tartalmazó ásványvíz kizárólagos fogyasztása már ártalmas is lehet.

2016. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 aikiboxer ***** válasza:
Az ásványvíz, ahogyan Drugs Bunny is megmondta :D, egy civilizációs átb.szás. Először is olvasgass teszteket: alig van kb 2 ásványvíz a magyar piacon, amely tényleg azt tartalmazza ami rá van írva. A Theodora talán ilyen. Másodszor is a PE palack qva ártalmas az egészségre, továbbá rohadtul környezetszennyező is. Ugye nem akarsz napi 2-3 PE palackot kidobni?! Harmadszor meg a csapvíz teljesen megfelelő.
2016. szept. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
#5 Te lehet nem iszol annyit, de attól még van aki betartja a 20 kilónkénti egy litert, mert ez az egészséges.
2016. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Kenzo Tenma ***** válasza:
A levest meg egyéb hülyeségeket pedig ne számoljuk már bele, mert nem teljes értékű folyadék.
2016. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
miért ne inna meg valaki napi 4 liter vizet? csak edzés alatt meg szoktam 2-t, úgy egész nap kb 6-ot.
2016. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
En amiota 2l-es uveget hordok edzesre csak edzesen kb 1-masfel ora alatt megiszok 4litert nem h egesz nap
2016. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!