Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsirszegény sajt, mint fehérje...

Zsirszegény sajt, mint fehérjeforrás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményeteket kérném, hogy mit gondoltok a zsirszegény sajtokról az étrendben. Amit tudni kell: 17 éves vagyok. 8 hónapja edzem, edzésterv és étrend szerint, már 2 hónapja tartok tömegelő étrendet. Jelenleg 77kg vagyok és 180cm. (Látszik az eredmény, ezzel nincsen probléma.) Heti 4x járok edzeni. Az edzéstervemet most nem részletezném.. Az a lényeg hogy edzésnapokon végig tartom a csirke-rizs kombinációt (vagy bulgur a rizs helyett) edzés után a szokásos shake + szőlőcukor, lefekvés előtt 200g sovány túró. Pontos étrendem egy edzésnapon:

1. étkezés 7:00

- 60g zabpehely

- 30g fehérje

- 1 egész banán


2. étkezés 10:00

- 80g bulgur / 70g rizs

- 120g csirkemell


3. étkezés 13:00

- 80g bulgur / 70g rizs

- 120g csirkemell


4. étkezés 16:00

- 80g bulgur / 70g rizs

- 120g csirkemell


5. étkezés 19:00

- 80g bulgur / 70g rizs

- 120g csirkemell


6. étkezés 22:00

- 200g túró


És persze zöldségeket is fogyasztok minden nap, csak az ugye változó azért nem irtam bele. Viszont pihenőnapokon általában nem eszem csirkét (van kivétel) Heti 1x eszem halat vagy marhát ez általában pihenőnapra esik.. De legtöbbször ilyenkor tojásból és zsirszegény sajtokból pótolom a fehérjét. Amit teljes kiörlésű kenyérrel vagy puffasztott rizzsel eszem.. Pihenőnapokon is próbáljak meg húsokat fogyasztani, vagy maradhat ez igy? Csak ugye a mindennapos csirke és húsfogyasztás azért nem kifejezetten kellemes, ezért eszem csak heti 4x.



2016. szept. 27. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
jok azok is mehet simán
2016. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szőlőcukrot hagyd el, felesleges. Amúgy jó a sajt igen, de számtalan forrásból beviheted a napi fehérjét nem kell ragaszkodni 2-3 fajta forráshoz. Ehetsz csirkét, pulykát, marhát, sertést, halat, vadakat, magvak, hüvelyesek és még egy csomó mindent. A lényeg hogy passzoljon a napi fehérje, ch és zsír bevitel.
2016. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár soha ne egyél húst, csak legyen meg a makró és jó forrásokból, ez persze sokaknak nehezen menne hús nélkül. Sokaknak pedig igenis kifejezetten kellemes a napi húsevés...

Ahogy már írták, vannak opciók. A tojás pl. igen jó, tápanyagdús, komplett fehérje, sokoldalú, gyors, könnyen megszerezhető ízes házi típusban is... Zsír is van benne jócskán, ez kinek nem gond, ki pedig a fehérjékre koncentrál jobban, lehet kapni külön is ilyen-olyan formában.

2016. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ez az amit én nem bírnék. Húsból én max egyszer eszem naponta mert megunom.


Rengeteg más fehérje forrás van. Én inkább törekszem az állandó változatosságra.


Hús, tojás, túró, teljes őrlésű tészta-zab, olajos magvak, sovány sajt, hüvelyesek...


Van olyan nap, hogy nem is eszem húst hanem inkább csinálok egy sajtos vagy túrós tésztát valami hüvelyessel (csicseriborsót imádom) meg finom paradicsomszósszal és ez így kb. 50-70g fehérjére jön ki.

2016. szept. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a jó tanácsokat/tippeket! :)
2016. szept. 28. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!