Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aszkorbinsav por, vagy rendes...

Aszkorbinsav por, vagy rendes C vitamin tabletta?

Figyelt kérdés
Szerintetek van barmi kulonbseg aszkorbinsav por illetve a tablettas C vitamin kozott, elsosorban felszivodasra gondolok, arban sokkal olcsobb a por allagu...
2016. okt. 1. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs különbség, de a tabletta sokkal kényelmesebb hosszú távon
2016. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Aszkorbinsav-at vegyél mindenképp, gazdaságosabb olcsóbb, ugyan ezt rakjék bele a kapszulákba csak fele mennyiséget ugyanazon áron.


Én szoktam venni a buildertől 500g Aszkorbinsav kiszerelést és megvagyok vele pár hónapig, 4-6 hónapig, mikor mennyit használok, de a napi 2-4g C-Vitamin lecsúszik, télen 3g alatt nem vagyok.

2016. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem csak c vitamim kell. Vegyél múlti pro-t, és minden le van tudva.
2016. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 clint ***** válasza:
Keress természetes aszkorbinsavat... Az jobb mint a patikában tápkiegboltokban kapható por vagy kapszula( mesterségesek)... Általában citromból csinálják, én egy bioboltban szoktam venni 1 kg 2500 ft körül van.
2016. okt. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az aszkorbinsav egy vegyület, hogyan lehet egyszerre természetes és mesterséges is?
2016. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 clint ***** válasza:

A d- aszkorsav laborban előállitott ergo mesterséges.

Az l-aszkorbinsav gyümölcsből vagy zöldségből kivont por egyszóval természetes... Hivatalosan ugyanaz a vegyület de mégis más. A patikákban, tápkiegekben, vitamintablettákban mindig a d-aszkorbinsav van.

2016. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszi, vitamint szedek, extra c vitamint kezdek a tel kozeledtevel, kivancsi voltam a hasznosulasra, mert annak nincs ertelme hogy iszogatom a 2g cvitamint es lenduletbol kijon alul :)
2016. okt. 3. 08:08
 8/15 mannnocska ***** válasza:

A ketto ugyanaz. A kulonbseg annyi hogy a kapszulak tobbsege retard (elnyujtott felszivodasu). A por pedig nem. Porbol hiaba tolsz be 1g-ot, annak Xreszet kipisiled.


Persze ha a napra elosztod tobb reszre, akkor jo lehet. Mindenesetre en a kapszula mellett vagyok, megeri azt a kis tobbletkoltseget, hogy hatekony is legyen, meg kenyelmesebb.

2016. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

koszi utso, pont ez lett volna a kerdesem:

Hiaba tolok be napi 4g aszkorbinsavat, ha azt gyakorlatilag ki is jon hasznosulas nelkul.

2016. okt. 3. 13:53
 10/15 anonim ***** válasza:

# 6: ezt honnan veszed, hogy D van a tápkiegekben? Van erre valami bizonyítékod?


# 8: A legtöbb kapszula azért sima zselatin ami gyorsan feloldódik vizes közegben, tehát a felszívódás igen gyors, a kapszulának inkább kényelmi funkciója van. A retard felszívódás jelentőségéről meg nem vagyok meggyőződve, mivel még ha némileg lassul is a felszívódás, egy emésztési ciklus alatt az is felszívódik, nem lesz egész nap ott a bélrendszerben az a kis kapszula.

Tehát ha annyira folyamatosan akarod adagolni akkor többször kell bevenni egy nap kis adagot. De szerintem bővel elég letudni egyszer egy nap.

2016. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!