Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hasra melyik a hatásosabb?

Hasra melyik a hatásosabb?

Figyelt kérdés

Ahol tolodzkodok, ott csak tartom amgam és felhúzom a térdemet.

Vagy húzódzkodón kapaszkodok és úgy húzom fel a térdemet.

Vagy Vízszintben lefekszek egy padra, a fejem felett kapaszkodok és úgy húzom fel a térdemet.

Vagy pedig a "plank" nevú gyakorlat.

Ezeket szoktam mindet de mintha a bőség zavara lenne.

Most ma például csak az elsőből csináltam egyszerre 10 és 15-öket és összesen 110 emelést.



2016. okt. 18. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
hasprés
2016. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezek a gyakorlatok az egyenes hasizomra csak statikusan hatnak, egyébként a csípőhorpasz izom dolgozik(kivéve plank)
2016. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Plank tartásban szoktam váltott térdfelhúzásokat csinálni, azonos könyökhöz azonos láb, utána pedig másik könyökhöz meg a láb keresztben. Nem tudom ez mennyire jó, de sokkal jobban érzem, mint a sima hasprést.
2016. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mannnocska ***** válasza:

2es jól leírja.

A csípőhorpasz izommal vigyázni kell, ülő életmód mellett, ha rendszeresen edzed, de nem nyújtod mozgásszervi megbetegedéshez vezethet.


Én inkább tolnék haspréseket (és variációit), meg plank-et. Meg nyilván nyújtanám a megfelelő izmokat.


Ezer féle hasgyakorlat van egyébként, ez a lábemelés különböző fajtákban nagyon egysíkú.

2016. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

akkor az egyik helyett teszek bele hasprést

de milyen bajom lehet ettől?

szoktam nyújtani utána hasra

2016. okt. 19. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik helyett? Minek több féle gyakorlat hasra? Elég egy is...
2016. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert többféle gyakorlatot csinálok, az egyik a plank és mellette szoktam lábemeléseket. Mindenképpen úgy csinálom, hogy legyen egy "kitartó" és egy vagy több "ismétléses" gyakorlat, a plankot szoktam oldalirányba is tartani egyébként.
2016. okt. 19. 12:06
 8/9 mannnocska ***** válasza:

Jól mondod: hasra nyújtasz.


Csípőhorpasz izom egészen más. Olvass utána az adott izom megrövidülése miket okozhat.


Annak is, hogy hogyan kell megnyújtani. Nagyon egy oldalúan látod a történetet, ezer féle has gyakorlat van. Olvass, tájékozódj.

2016. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
előző hozzászóló: tudnál küldeni valami linket ahol utánanézhetnék?
2016. okt. 19. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!