Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy 56 kg lanynak eleg tomegel...

Egy 56 kg lanynak eleg tomegeleshez 1,600-1700 kaloria?

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de ki tudja...
2016. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem, inkább kezdd 2000kalórián és majd csökkented/növeled ha kell, havi 1kg jön fel akkor jó:)
2016. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg felejtsd el a kcal-t... a szervezetnek nem kcal kell, hanem tápanyagok... makro tápanyagokat kellene számoni...

Tömegnöveléshez 2gramm*testtömeg fehérje, 1gramm*testtömeg zsír aminek legalább az 1/3része esszenciális, szénhidrátból meg annyi ami mellett, jön a havi 0.5-0.6kg...

Csajnak tökéletes étrenddel és edzéssel jöhet 4 év alatt 10kg izom naturalban...

Abból sacc/kb 5kg az első évben.

2016. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én kcal-t számolok, főleg mivel soha nem eszem 2 egymás utáni nap ugyan azt. Tudom, hogy a 73 kilómhoz 130g állati fehérjét beviszek, és ez a fix, amit minden nap tudok. Viszont könnyebben fejbetartom, hogy ettem mondjuk ebédre 700 kcalt, aztán 400at, megin 700at stb, mint hogy megjegyezzem, vagy irogassam valahova, hogy most akkor ma eddig volt 118g fehérje 235g ch meg 47g zsír még kell ebből x abból y amabból z gramm. Sokkal egyszerűbb kcalt számolni.
2016. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2000 kaloriat keptelenseg h bevigyek... igy is alig tudok bevinni 1500at
2016. nov. 10. 10:08
 6/18 anonim ***** válasza:
#4 ez itt a testépítés rovat... ez a sport pedig a tervezettségről szól...
2016. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

1700-1750 kalóriával még fogyni is tudok, úgyhogy szerintem több kell. De függ anyagcserétől, napi aktivitástól. Embere válogatja, ki kell tapasztalni.


53kg/L

2016. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Aha, persze tervezettség. És mégis mi értelme van mindent előre 100%osan megtervezni? Ugyse fogsz sehogy se kinézni naturálba testépítő szemmel. Vagy te olyan ember vagy, akit ha elhívnak pl 1 sörre akkor nem megy el, mert nem fér bele a tervekbe?
2016. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Változó. Én ma gondolkodtam el rajta, szerintem én 2500-zal fogom kezdeni, aztán meglátjuk :)

1600-1700 szálkásításhoz jó, némi mozgással (súlyzós edzés plusz némi séta).

De nem vagyunk egyformák. Aki nálam izmosabb vagy magasabb (egyik sem nagy feltétel), annak több kellhet, akinek lassabb az anyagcseréje, annak kevesebb.


Ki kell tapasztalni, máshogy nem megy, de ha tömegeléshez elég ilyen kevés, akkor mennyi az alap igénye, 1300-1400 kcal? Irreális. Nem mondom, hogy nincsenek ilyenek, de elég ritka.

2016. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#8: Semmi gond nincs azzal, ha valaki elmegy dumálni és nem sörözik, igen... De persze a legtöbbünk képes kivételes napokat tartani. NÉHA és akkor sem ereszdelahajam stílusban.

Én sem szoktam meginni egy egész sört, és? Ez nem zavarja a szociális életemet. Cukrászdába is ültem be másokkal úgy, hogy vizet ittam s ha valaki, én hedonista vagyok. Pont azért nem ettem sütit.


A makrók a fontosak, de a tömegeléshez többlet kell s ezt a kalória mutatja meg, makróktól függetlenül. Normális ember úgyis beviszi a fehérjét meg amit kell, de ha a szénhidrát és a zsír elmászik, a kalória pedig nem, az sokaknak nem probléma.

2016. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!