Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az baj ha nem izzadok le...

Az baj ha nem izzadok le edzésnél?

Figyelt kérdés

Jó tudom, hogy rengeteg ilyen (hülye) kérdés van.

de...

Egyébként 16/f vagyok 60kg körül, és 175 cm. Elég vékony alkat.

Szóval elkezdtem edzeni, karra.

Gépen is csinálok gyakorlatokat, súlyzóval is, de főleg saját testsúly (azaz fekvőtámasz).


És lehet h azért nem izzadok le (egyébként ez baj?), mivel még keveset tudok csak megcsinálni és a pihenőt betartom, ami lehet h sok, ilyen kevés ismétlésnél? (1-2 perc)


Egyébként, ha futok, vagy bármi, ami intenzívebb egyből kipirosodok, és izzadok (nem feltétlen a fáradságtól).


Szóval, ötlet? Bármi tanács?


Ja és másik kérdésem, hogy mivel nem szeretnék konditeremre költeni, de van itthon egy ilyen kombinált gép. (tárogató, lehúzás, kinyomás(?), láb) Szóval... lehet hogy ez megint 1 hülye kérdés, de egyik haverom azt mondta, hogy jobban megéri a gépet választani, mint a saját testsúlyost. Legalábbis nekem, ilyen állapotban. Mivel még kezdő vagyok.

Érvek ellene, mellette?


Válaszokat nagyon köszönöm! 16/F.



2016. nov. 12. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, én sem izzadok le. A futás más. Kifulladok, kifáradok és izomlázam lesz 2 napig, de nem izzadok. Mondjuk nekem pici súlyaim vannak még és a kifulladás, miegymás miatt viszonylag sokat is pihenek, úgy érzem, kell, de hát te is kezdő vagy s keveset bírsz, hisz írod. Bár azt nem, hogy mennyi az a kevés. A súlyzónál egyszerű, csökkentsd a súlyt, bár teljes testes edzésnél is vannak könnyebb s nehezebb gyakorlatok...


De ne csak karra edz, mindenre kell. Mindegy, mit sportolsz még és mit akarsz kigyúrni és mi milyen izmos, akkor is mindenre kell, max. eltolhatod a hangsúlyt karra, ha úgy ítéled meg jónak.


Nem az izzadáson múlik, nem is az izomlázon. Ha egész jól fejlődsz, akkor nem csinálod rosszul.

2016. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell izzadni. Otthoni gépes,saját súlyos Dolgok nem sokat érnek. Ha mindenképp otthon akkor szabadsúly. De ilyen termek mellett amik vannak már szerintem nem éri meg itthon maradni.
2016. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Válaszotokat köszönöm szépen! ;)


Heti 5 edzés. Sajnos csak 2 egykezes súlyzóm van (ami 3 kg-mos) Kevésnek tűnik, de így h kombinálom, kezdőnek tökéletes. A gépem pedig 10x 5kg lapos súly (vagyis max 50kg).


Rendben, akkor megfogadom a tanácsot, és másra is fogok. (2-3 dologra) Szerintem az bőven elég + a pihenők. Hű-hű-hű az úgy (1-2 percesekkel is) bőven több mint 45 perc.


És am. gépen eddzek, vagy inkább hanyagoljam, és egyből vágjak a lecsóba?


Jöhetnek még válaszok !! :D :P

KÖSZI!

2016. nov. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!