Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől fájhat a vállam? Mit...

Mitől fájhat a vállam? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Szokott fájni a bal vállam, ha kinyujtom előre egyenesen a kezemet és köröket írok le vele nagyon fáj, egy bizonyos ponton. Amúgy nem fáj.

Szerintem valami baja lehet az izületnek?

Milyen gyakorlatok károsak rá? Hogy lehetne fejlődni úgy hogy az izületemet se vágjam tönkre?

Most nem írok le egyesével milyen gyakorlatokat csinálok, ezért kérem hogy írjátok le mi az ami árthat neki.

Munkahelyemen 25 kilós zsákokat kell emelgetni az is nehéz nekem legalábbis. Nem dolgozok nagy súlyokkal legtöbb a fekvenyomás 60-65 kg, más gyakorlatot mind kevesebb súllyla csinálok, szóval nem tudom mitől fájhat.

én vagyok 71 kg



2016. nov. 24. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ízületvédővel megelőzhetők a hasonló jellegű problémák. Kálcium bevitelre is ügyelni kell.

A vállad szerintem azért fáj mert meghúzódhatott az elülső vagy oldalsó delta. Kíméld egy kicsit és magától helyre jön. Minden izomnál fokozott figyelmet kell fordítani a nyújtásra.

Az ízületeidet amúgy könnyen hazavághatod azzal ha pl fekve nyomásnál teljesen kinyújtod a karod és kiakasztod könyököd. Mellről nyomásnál úgyszintén nem szabad teljesen kinyújtani a karod. Guggolásnál is ugyan erre kell figyelni a térdnél. Az alsó holtponton nem szabad belerugózni"" illetve nem tanácsos a mozgástartomány felénél a negatív szakaszban megállítani a súlyt majd folytatni a pozitív szakasszal mert az is tönkre teheti a térdízületed. Vállízületnek nem tesz jót a nyakból nyomás két kezes rúddal. Hirtelen ezek jutottak most eszembe.

2016. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=IKc6hwPvsHg


https://www.youtube.com/watch?v=4fytgVeSmo4


ezt nézd meg, ha nem emgy az angol akkor is érteni fogod szerintem

izületvédő is jó, nekem is voltak komoly vállbajaim és ezek a videók(meg a feltöltő más videót is nézegesd) és az izületvédő kiiktatták a fájdalmat, izületvédőt azóta vissza is vettem, napi 1et veszek be, eleinte napi 3 ment, és ha elfogy akkor lehet hogy csak sima étkezési zselatinra váltok(gazdaságosabb)

2016. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mellre fekvenyomás kétkezessel, egykezesekkel

vállra mellről nyomás, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel, tricepszre letolás

ezeket csináld, és akkor rendbe lesz, fekvenyomásnál nagyon fontos hogy a lapockáidat összehúzd(hát gyakorlatoknál is ezt kell szóval gondolom érted)

2016. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet akár rotátor köpeny sérülés is, de igy elég nehéz megmondani. Nekem hasonló volt, ha előre nyújtottam a kezem, vizszintesnel kb beszartam úgy fájt. Zöld Ben-gay krémet ajánlom. Elég kámforos szaga van, de nekem mindig jot tett. Ha izom húzódás az segit rajta biztosan. Ha nem, akkor próbáld meg Voltatennel kenni. Nekem ez a kettő vált be.
2016. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!