Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem jó ez az edzésterv?

Nem jó ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, konditeremben edzeni kb féléve kezdtem el, előtte 5 évig aerobikra és spinningre jártam, plusz futás. (járok most is).


Hétfő: láb, fenék

Kedd: váll

Szerda: mell

Csütörtök: bicepsz

Péntek: hát


Hétvégén ha lejutok akkor tricepsz, ha nem akkor pénteken szoktam hát napon, vádlit mikor melyik nap.


Futni heti 3x megyek minimum, kb 4-7 kilométert, mikor mennyit, változó.


Úgy szoktam, hogy az adott edzeni való testrészen kívül, hasra nem mindennap, de fenékre mindig csinálok 1-2 gyakorlatot.. (guggolás, kitörés, merevlábas stb.)


Ma beszólt nekem egy csávó, hogy sokkal jobban fejlődnék, ha osztottan edzenék, és egyik csak a hátat terhelném nagyon stb


Érdemesebb lenne máshogy edzenem, ez így gáz?

A célom az alakformálás, most 170 centi vagyok és 65 kiló.



2016. dec. 7. 12:14
 1/8 A kérdező kommentje:
*egyik nap
2016. dec. 7. 12:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem jó így!

Ha lábra heti 5 napot bírsz edzeni, akkor tuti nem kap elég terhelést. Hol marad a tricepsz?

Én a helyedben három napra osztanám: mell-váll-tricepsz, hát-bicepsz és láb.

2016. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én amúgy keveslem a heti egy lábazást :/

2016. dec. 7. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor szedd szét a lábnapot két részre- combfeszítő (pl. lábtolás) és combhajlító (pl. merev lábas felhúzás) gyakorlatokra.
2016. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg eleve neked full hülyeség osztottan edzened, heti 3x teljes test és csókolom. Sokkal jobban fejlődnél.
2016. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljes testes edzést, hogyan? :)
2016. dec. 7. 16:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy minden edzéseden edzel minden izomcsoportra és nem kell sok gyakorlatot csinálni. Nagy izomcsoportra, mint a láb és hát 2 többire 1. Mellre meg nőknek speciel nem kell túlzádba vinni az edzést, ha nagyon akarod csinálhatsz pár gépes tárogatást de ennyi. Ha csak nem az életed vágya, hogy fekvenyomásban akarsz fejlődni.
2016. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, közben utánaolvasgattam :)
2016. dec. 7. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!