Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Azt mondta egy személyi edző...

Azt mondta egy személyi edző csajszi a teremben, hogy kezdőként felesleges több hónapig teljes test edzést csinálni, egy hónap után váltani kell osztottra. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
3 hónapja csinálok teljes test edzést, és érzem, hogy fejlődök vele, tudok emelni a súlyokon is. Másrészt egy térdprobléma miatt két hónap alatt tanultam meg a guggolást annyira, hogy végre a 20 kg-os rúddal is tudjam csinálni. Legalább 4-5 hónapig szeretném ezt az edzéstervet folytatni. De most összezavart a személyi edző csaj, hogy ez így jó-e egyáltalán? Lány vagyok, kezdő, előtte otthon saját testsúlyos hiit edzéseket csináltam. Az edzéstervem: 5 perc bemelegítés elliptikus tréneren, átmozgatás (karkörzés stb.), guggolás, csigás evezés, fekvenyomás, vállból nyomás, beforgatós bicepsz, lehúzás csigán tricepszre + has, nyújtás. Ez megy heti 3x és egy héten egy 30 perces hiit.

2016. nov. 28. 10:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Vádli kimaradt! :)
2016. nov. 28. 10:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta mindig teljes test edzést csinálok :)

Nyilván fontos, hogy mi a cél, mennyi idő alatt akarod elérni, stb.

Ha a testépítés, versenyzés a cél, akkor hallgass az edződre. Ha nem bízol benne, akkor keress mást.

2016. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem az edzőm, csak beszélgettem vele az öltözőben.

Csak hobbi szinten edzek. :)

2016. nov. 28. 10:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Óóó, hát akkor nem kell rá hallgatni :)

Csináld úgy, ahogy jól esik.

2016. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a csajszit, úgy néz ki, hogy hitelesek a szavai? Önmaga elérte azt amit te elszeretnél?

Ha igen úgyis rá fogsz hallgatni, nem pedig ránk... ha pedig nem...

2016. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fejlődsz így ahogy most csinálod, miért váltanál? A csigás evezést én kicserélném amúgy szabadsúlyosra.
2016. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy maradj a teljes testesnél ,vagy válts kettébontottra de olyan osztottra, hogy 1szer edzel minden izmot egy héten felesleges még 1 év után is(szerintem)
2016. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem fontos cserélgetni! maradhatsz egész testesen is. nem versenyekre akarsz járni meg nem brutál komolyan akarod venni szóval nem kell változtatnod maradhat nyugodtan :)
2016. nov. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre még maradok a teljes test edzésnél, amíg úgy érzem eleget fejlődök vele. Később majd szeretnék osztottat, hogy kicsit változatosabban és többet tudjak edzeni comb-fenékre is.

7-est kérdezném, hogy ketté bontottnál, hogy kell szétosztani az egyes izomcsoportokat? Vagy simán alsótest-felsőtest bontás van?

2016. nov. 28. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:

van olyan is, meg húzó-toló izom, mell-hát-váll és láb-kar is van

én húzó,toló,láb,húzó.toló,hétvége

lábra nyilván több sorozat megy, mivel heti egyszer edzem, sajnos hiába próbáltam 2szer edzeni kevesebb sorozattal akkor is megmaradt az izomláz, de már jó ideje csinálom igy, és hiába mondja mindenki hogy igy sz*r, tapasztaltam hogy nekem igenis jó:)

ha egy héten kétszer edzel egy izmot akkor 6-8 sorozat mehet izomcsoportonként, én 5-8 vagy 8-12 ismétléssel(izomcsoportól függően, meg attól hogy neked hogy jó,ugyanis mindkettővel lehet ugyanolyan jó eredményt elérni, kinek mi)

2016. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!