Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bevihetek napi 100 g proteint...

Bevihetek napi 100 g proteint (akár egyszerre) porral? Nem okoz semmiféle betegséget?

Figyelt kérdés

Biotech hydro whey proteinjét vettem, úgy tudom az ajánlott fehérjemennyiség 100g

Én nem tudok minden nap annyit enni, hogy a kétharmadát kajával egészítsem ki, de úgy tudom a fehérjepor ugyanolyan mintha tejtermékekkel vinném be, csak a rost és a szénhidráttartalom hiányzik mögötte.


Akkor bevihetem a fehérjeszükségletemet kizárólag shake-el?


2016. dec. 12. 19:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mindenképp megkérdezem a kínai nénit is.

Szerintem hogy ne fosasson 2 literben el kell keverni és szilárd táplálék mellé fokozatosan meginni.

2016. dec. 12. 21:02
 12/17 anonim ***** válasza:

Naponta beviheted, de egyszerre elméletileg nincs értelme, mert:

- Hirtelen nagy mennyiség, enzim kell a bontásához, ha nincs, nem emészted meg rendesen, megy a WC-be.

- A hasnyálmirigy megnőhet, ha túl sok dolga van (megnövekedett enzimigény).

- Mivel rövid időn belül szívódik fel sok fehérje, így a szervezetnek valamit kezdeni kell vele, így hát elégeti kalóriaként, majd a nap többi részében padlón lesznek az aminosavszintjeid. Közben a bomlástermékek a kiválasztó szerveknek adnak egy löketet.

2016. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
és ha elosztom a napi folyadékigényemmel? (2 literben feloldom?)
2016. dec. 12. 21:24
 14/17 anonim ***** válasza:

De miért nem viszed be ételből? A konyha és a kevés idő nem jó kifogás, egy csomó dolgot vehetsz a boltban, amit megfogsz és eszed, túró, sajt, valami jobb húsféle, amit már nem kell főzni, de egy tojást szinte akármiben elkészíthetsz, s ha veszel egy rezsót, akkor húst is süthetsz percek alatt.

Ja, mikró van, akkor főleg nincs gond, bár száraz hüvelyest így nem ajánlok, de zsenge borsót lazán.

Én földimogyorót is eszem. OK, sok zsírosabb forrást írtam, de kiegészítésnek bárkinek jó lehet pár tojás s nem mind zsíros a fentiekből.

Nehogy már ne tudj egy kevés fehérjét megenni gyorsan és egyszerűen, ha igazán akarod. Adj egy órát és csak növényekből beviszem a saját teljes igényemet, ha kell (akár úgy, hogy ebben az esetleges főzés is benne van), nehogy már meg legyél lőve azért, mert csak mikród van s nincs sok időd.

2016. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Szerintem jó úgy.

Nekem most 4 literbe van 125 g, sima wpc80.

Semmi hátránya nincs mondjuk a húshoz képest.

Igaz van mellé turmixolva 100g chia mag is. Ez lassítja a felszivodast. Illetve ha szilárd étel is megy érdemes azután meginni a proteint hogy utolsó legyen.

2016. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
te vagy az a srác aki füvet eszik?
2016. dec. 13. 03:36
 17/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem eszi hanem issza, de igen.

2016. dec. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!