Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi ez és mitől lehet?

Mi ez és mitől lehet?

Figyelt kérdés

Leguggolásnál ropog a térdem, ritkán fáj is. Három éve street workoutozok, nagyrészt csak saját testsúlyal edzek, nagyon ritkán súlyzóval hibridet.

A guggolást , már legelejétől hanyagoltam, mert féltettem a térdem. Annyit guggoltam, amennyit a küzdősport edzésen megköveteltek. Szóval az edzéssel nem terheltem meg a térdem.

Napi 20Km letekerek a suliba és vissza, egy barátom szerinrt a biciklizés jót tesz neki. Néha szoktam futni, de az időigényessége miatt inkább nyáron nagyobb távokat (15-20km). Évközben ált. csak a 3.2km-es rutinom.

Túlsúllyal olyan 11 éves koromig rendelkezdtem. Jelenleg 14 vagyok (nyilván fiú).

Mitől lehet ez a térdropogás? Lehet rajta valahogy segíteni?

Köszönöm, ha eddig elolvastad! Azt meg mégjobban, ha válaszolsz! :)



2016. dec. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Genetika. Szedj ízületvédőt mindenesetre. A guggolás tényleg nem jó neki. Főleg ha gyorsan csinálod és "beesel" az alsó pozícióba.
2016. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosan mi az az izületvédő? Sajnálom, nem értek hozzá... :)
2016. dec. 18. 19:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszi, ment a zöld.
2016. dec. 18. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezek azok.

De jó lenne ha látna egy orvos is.

2016. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer! De akkor nem lehet valami nagyobb baj?

Eléggé meg voltam ijedve...illetve vagyok...

2016. dec. 18. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de jobb ha lát egy orvos.
2016. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oks. :)
2016. dec. 18. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!