Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Calisthenics edzést végzők?

Calisthenics edzést végzők?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem amivel még nem vagyok tisztában evvel az edzésmódszerrel kapcsolatba.

Magamról annyit hogy most kezdtem az edzésnek ezt a fajtáját 17/f 170 cm 68kg


Elsőnek most így majd 70 kiloval mit kellene tennem? Látszik rajtam valamennyi izom de zsír is.

Ha lefogyok 7-8 kilót akkor lemenne a zsír de az izomból is így nagyjából a 0-ról tisztán kezdeni az edzést.Vagy csak kezdjem el az edzést rendes étrenddel és akkor valamennyi zsír úgy s lejönne rólam?


A második kérdésem az lenne még az elején néha ropognak az ízületeim.Nem edzés hanem a nap közben.

Ez később az edzés+étkezés hatására elmúlhat? És nem feltétlenül kell izomláz a fejlődéshez?


Harmadjára arra lennék kíváncsi a saját súlyos edzéseknél a legnehezebb a progresszió fenntartása.

Ezért túl egy bizonyos szinten súlymellény használatával ez megoldható?(persze én még nem tartok ott)


Aki ezen a módon edz te mióta csinálod,mennyit fejlődtél vele eddig?


2016. dec. 18. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

1.Ne diétázz,legyen lassú tömegelés(havi 1kg).

2.Nyújts sokat,vehetsz zselatint(boltban van).

3.Az izomláz nem feltétele a fejlődésnek.

4.Lehet súlymellénnyel is,de szerintem majd menj terembe,egy szint után

2016. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elsö mindent leirt ami a lényeg, amugy súlymellény nem feltétlen progresszióhoz, lehet azzal is, pl csinálsz chin-up-ot bicepszhez, ezt megteheted később súlymellénnyel, vagy csinálsz ilyen hát mögötti húzódzkodást ("behind the back pull up") ami inkább izoláltabb gyakorlat, de sokkal nehezebb
2016. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A súlymellény nem túl költséghatékony, jobban megéri egy öv + súlyok. De amíg csak ilyen 10-15 kg-ot akarsz nehezíteni, olcsóbb tárcsa helyett egy kutyaalom vagy egy zsák cement. :D Persze ha nem otthon edzel, hanem játszótéren, akkor macerás lenne ennek a hurcibálása. :D
2016. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha anyukát jól bánik a varrógéppel, lehet otthon is súlymellényt csinálni, én vaterán vettem katonai vásznat, abból varrattam a szomszéd varrónővel. 15-50kg ig tudom most pakolni a zsebeit saját "készítésű" vas lapokkal és összesen 10.000-rembe fájt.
2016. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor lényegében.

Diéta helyett rendes étrend lassú tömegéles.

Jó bemelegítés,nyújtás és zselatin az ízületekre.

Nem kell feltétlenül izomláz.

Hát most egy fél évig biztos csak saját súllyal edzek azután meg jöhet a terem.


A varratott mellény nem rossz ötlet.

2016. dec. 19. 20:36
 6/8 A kérdező kommentje:

Elkészíttetem egy edzéstervet amiről szeretnék véleményt kérni

A nap felsőtest


A szünetek a gyakorlatok között 70 s


Emelt lábas fekvő 20 20 20 20

Invertált evezés 20 20 20 20


Gyémánt fekvő 15 15 15 15


Tolódzkodás 20 20 20 20


Húzódzkodás 10 10 10 10


Szűk fogású huzakodás 10 10 10 10


Hegymászás 30

Lábemelés 10

láb felhúzás 10

láb felhúzás oldalra 10-10

majd 1 perc szünet és még 3 sorozat


plank 2 2 2 2 percben


B nap láb


Guggolás 30

Kitörés 30

Bolgár guggolás 10

majd 1 perc pihenő és még 3 sorozat


Vádli emelés 40 40 40 40


C nap pihenő+kardió

2016. dec. 22. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
nem rossz, A-B amugy nem férne bele inkább egy napba? jobb lenne teljes test 3-szor egy héten inkább
2016. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát belefér csak azért írtam külön mert mire a guggolásokhoz érek már eléggé elfáradok.

Miért Jób ha egy napon van és nem külön?

2016. dec. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!