Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lehet a gond? Hol ronthatom...

Mi lehet a gond? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy interneten keresztül, látatlanban nehéz erre válaszolni, de kíváncsi vagyok a leendő válaszokra. Pár hónappal ezelőtt elhatároztam, hogy edzeni fogok, mert változtatni akartam a vékonyságomon. El is kezdtem edzeni, heti háromszor edzek, odafigyelek arra, hogy ne vigyek be a szervezetembe sok zsírt, szénhidrátot, fehérjében gazdag táplálékkiegészítőket vettem. Régebben azt hittem, hogy nem tudok hízni, mert 15 évesen is csak 46 kg voltam. Tévedtem, pocakom lett, elzsírosodtam, és eljutottam a lényeghez, ugyanis azt nem tudom, hogy miért. Miért jött fel rám viszonylag sok zsír (jelenleg 80 kg körül vagyok üres hassal, de ennek sok hányada zsír), ha odafigyelek a dolgokra? Mit csinálok rosszul? Nem edzek eléggé keményen? Kevés a heti háromszori edzés? Vagy mi? A triglicerid (vér zsírossága) szintem is emelkedett, a koleszterin szintemben is volt némi eltérés (mindez 24 éves létemre). Jelenleg azon gondolkodok, hogy áttérek teljesen más edzésre. Próbálok este 6 óra után nem enni, igaz, néha megszegem ezt, de így sem mondható, hogy estére bezabálok, mint állatja. Vettem olyan fehérjebombát, amiben csak fehérje van, nincs benne sem zsír, sem szénhidrát, sem laktóz, sem cukor. Nem tudom, miben kellene változtatnom, mert érzem, hogy így nem okés az egész, hiába edzek, csak nagyobb kárt csinálok a szervezetemnek. (Azt tudom, attól, hogy edzek, még keveset mozgok, viszonylag sokat ülök a laptop előtt.) Remélem, érthető a gondom, panaszom. Pacsi.

2016. dec. 23. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miből áll az étrended,miket eszel? Aerobozni szoktál?
2016. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Aerobikozni nem szoktam, az étkezésem pedig úgy néz ki, hogy reggel, munka előtt (7 óra felé) megeszek mondjuk egy kis felvágottat kenyérrel vagy zsömlével, kiflivel. Mikor beérek a munkahelyemre, akkor megeszek egy szendvicset. Ebédidőben megebédelek, az vegyes, hogy akkor mit eszek, van, hogy hurkát viszek ebédre, van, hogy tésztát, húst. Változó, mikor mi van itthon, mit tudok vinni. 15:00 óra felé is megeszek egy szendvicset, majd amikor hazaérek és edzésnap van, akkor a proteinszeletet, illetve a fehérjebombát eszem, iszom, ha nem edzésnap van, akkor is harapok néha valamit, de mint írtam, próbálok nem enni este 6 óra után. Ezek után sokszor van úgy, hogy leülök a laptop elé, majd egészen 9 óráig előtte ülök.
2016. dec. 23. 22:10
 3/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl sok a kalóriatöbblet. Ha minden, az edzés és az étkezés is tökéletes, még akkor is jön zsír az izom mellé. Ezért szoktak a testépítők időnként "szálkásítani", amely azt jelenti, hogy megpróbálnak úgy fogyni, hogy a leadott kilók lehető legnagyobb része zsír legyen.

.

Javaslatom, hogy állíttass össze valakivel egy jó edzéstervet és egy jó étrendet. A táplálékkiegészítőket hagyd meg az élsportolóknak!

2016. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezzel nem csoda nincs változás... 0 étrend es aerob edzes, ezeken kene változtatni, es megindul a fogyás
2016. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából most, hogy leírtam a dolgaimat, látom, egyáltalán nem tökéletes az, ahogyan élem a hétköznapjaimat, az étkezésem sem az. De azt is gondolom, hogy a pár szendvics és főtt étel miatt nem kellene így híznom.
2016. dec. 23. 22:16
 6/19 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyit híztál mennyi idő alatt?
2016. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
3x edzeni pont,hogy jó,étrenddel nagyon nagy gondok vannak.Egy proteinszelet/shake nem váltja ki a napi szilárd táplálékbeviteledet.Szálkásítani akarsz?
2016. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Főképp az interneten keresztül tudok okosodni ezen területen, sajnos nincs lehetőségem egy jó szakemberrel megterveztetni a napjaimat, edzésemet, étrendemet. Ráadásul bele is tudok zavarodni, mert egyik helyen ezt írják, a másikon amazt, mindenhol másabbul vannak megfogalmazva a dolgok.
2016. dec. 23. 22:19
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha az elmúlt kb. 1 évet nézzük, akkor 10-12 kg-ot. A világ legboldogabb embere lennék, ha ez a súly izomban jött volna fel, de nagyobb része zsír.
2016. dec. 23. 22:22
 10/19 A kérdező kommentje:
Már inkább szálkásítani, igen. Eddig tömeget akartam növelni a vékonyságom miatt, de eléggé rossz irányba haladok.
2016. dec. 23. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!