Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lehet a gond? Hol ronthatom...

Mi lehet a gond? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy interneten keresztül, látatlanban nehéz erre válaszolni, de kíváncsi vagyok a leendő válaszokra. Pár hónappal ezelőtt elhatároztam, hogy edzeni fogok, mert változtatni akartam a vékonyságomon. El is kezdtem edzeni, heti háromszor edzek, odafigyelek arra, hogy ne vigyek be a szervezetembe sok zsírt, szénhidrátot, fehérjében gazdag táplálékkiegészítőket vettem. Régebben azt hittem, hogy nem tudok hízni, mert 15 évesen is csak 46 kg voltam. Tévedtem, pocakom lett, elzsírosodtam, és eljutottam a lényeghez, ugyanis azt nem tudom, hogy miért. Miért jött fel rám viszonylag sok zsír (jelenleg 80 kg körül vagyok üres hassal, de ennek sok hányada zsír), ha odafigyelek a dolgokra? Mit csinálok rosszul? Nem edzek eléggé keményen? Kevés a heti háromszori edzés? Vagy mi? A triglicerid (vér zsírossága) szintem is emelkedett, a koleszterin szintemben is volt némi eltérés (mindez 24 éves létemre). Jelenleg azon gondolkodok, hogy áttérek teljesen más edzésre. Próbálok este 6 óra után nem enni, igaz, néha megszegem ezt, de így sem mondható, hogy estére bezabálok, mint állatja. Vettem olyan fehérjebombát, amiben csak fehérje van, nincs benne sem zsír, sem szénhidrát, sem laktóz, sem cukor. Nem tudom, miben kellene változtatnom, mert érzem, hogy így nem okés az egész, hiába edzek, csak nagyobb kárt csinálok a szervezetemnek. (Azt tudom, attól, hogy edzek, még keveset mozgok, viszonylag sokat ülök a laptop előtt.) Remélem, érthető a gondom, panaszom. Pacsi.

2016. dec. 23. 21:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az 1 év alatti 10-12 kg-os hízás nem tudom, hogy sok-e, de a vérem zsírtartalma így is emelkedett, a HDL-koleszterin meg valamelyest csökkent, ez a párosítás nem vezet jó irányba.
2016. dec. 23. 22:25
 12/19 anonim ***** válasza:
Az aerob mozgás valóban nagyon fontos lenne. Nekem majdnem mindig magas volt a trigliceridem és a koleszterinem, aztán tavasszal elkezdtem szinte mindenhova bringával járni. Elmentem vérvételre, és nem akartam elhinni, de nem volt messze az alsó határértéktől a trigliceridem. Az étrend szintén kulcsfontosságú. Nem kell félni a zsíroktól és szénhidrátoktól, mindkettő az egészséges étrend része a megfelelő formában. Egyiket sem ajánlatos elhagyni az étrendből.
2016. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kiemelkedően magas a triglicerid szintem (lehet, hogy csak én aggódom túl), de nem akarom, hogy tovább emelkedjen. A koleszterinnel eddig nem volt problémám, most abban is volt minimális eltérés. Az aerobot megfogadom, elkezdek mindenképpen azzal kapcsolatban tenni.
2016. dec. 23. 22:29
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez a 0g ch-s fehérjéd olyan mint amikor a dagi gyerek 10 sajtburesz után rendel egy light colat.

Csinálj egy étrendet (ez nem az) minőségi ételekből. Utána pár hét alatt kitudod tapasztalni mi az optimális ch mennyiség.

2016. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor nem olyan vészes a helyzet, mintha 46-ról ugrottál volna 80-ra. Most az ünnepek során egyél kedvedre, aztán az új évben el kell kezdened diétázni. Vegyél egy számológépet és egy digitális konyhamérleget, és állíts össze magadnak egy 1500 kalóriás étrendet. A neten találsz hasznos infókat, akár konkrét étrendeket is, de a legbiztosabb, ha pontosan kimérsz mindent. Nem csak a kalóriára kell figyelni, hanem az összetevőkre is, különösen a fehérjére. Én napi 90-100 grammot javaslok, de van, aki szerint többre van szükség. Közben mehet a három edzés. Az izomtömeged nem fog növekedni, de a helyes táplálkozás, és a helyes edzés következtében a leadott kilók nagy része zsír lesz, azaz szálkásítani fogsz. Nagyjából heti fél kg fogyás a helyes mérték. Ha sokkal több megy le, kicsit emeld a napi kalóriát, ha viszont nem akar megindulni a fogyás, vagy nagyon lassú, akkor kismértékben csökkentsd!
2016. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!
2016. dec. 23. 22:36
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja és este 6 után nem szabad enni... Hülyeség! Ne ilyen fogyioldalakról tájékozödj.
2016. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Kenzo Tenma ***** válasza:
Az volt a gond, hogy túl sok volt a kalóriatöbblet. Persze ezt már előttem is leírták és jó válaszokat adtak, én még csak annyit fűznék hozzá, hogy sokan esnek ebbe a hibába, mert mindenkibe azt sulykolják, hogy tömegelni kell napi fél kiló szénhidráttal, aztán mikor az emberünk elzsírosodik mint a disznó, mert olyan sok a tápanyagtöbblet, akkor odavágják neki, hogy de behíztál, le kell diétázni.
2016. dec. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Évi 10-12 kiló hízást lazán okoz az, ahogyan most étkezel.
2016. dec. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!