Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről, tartható...

Mit gondoltok erről, tartható hosszútávon?

Figyelt kérdés

Jelenleg elértem edzésben, amit szerettem volna. Naturalon, 76 kilósan eljutottam oda, hogy felhúzok 140 kilót, fekvenyomok 130 kilót és guggolok 120 kilóval. Bandázs meg minden vacak nélkül.


Most hagyjuk, hogy ez mennyire gyenge vagy sem... Nem ez a lényeg, magamhoz képest elégedett vagyok. Csakhogy ezekhez már annyira kell figyelnem mindenre, hogy amikor lesz életem (mondjuk nem iskolába járok meg lesz családom, hobbim, szórakozás stb.), akkor ez nem lesz tartható, az ennél nagyobb súlyok pedig főleg nem. Így is sokat alszom, nagyon jól kajálok stb...szóval ki van centizve minden.


Arra gondoltam, hogy átállnék egy másik célra. A nagy súly helyett felhúzásban 120 kilóra, guggolásban 110 kilóra és fekvenyomásban 100 kilóra. A testsúlyomat tartanám 80 kiló alatt és az lenne a cél, hogy minél több ismétlést tudjak végrehajtani ezekkel a súlyokkal.

Akár 20-30-40 ismétlésekre is gondolok vagy még többre.


Én ezt hosszútávon tarthatónak találom anélkül, hogy egyre több pénzt kellene beleölnöm, mint mondjuk a nagyobb súlyokba vagy nagyobb izomtömegbe.


Csinálja ezt valaki? Mit gondoltok, tartható a dolog?

Azért ez más, mint fekvőtámaszban egyre több ismétlést csinálni.


Építő jellegű tanácsokat is szívesen fogadok :)


2017. jan. 3. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

--gömb--


Szerintem jó ötlet, azonban azt hozzateszem hogy egyrészt a magas ismetleszzam jó agy-izom kapcsolat esetén nagyon kimerítő tud lenni ha elmész a végéig, másrészt biztos hogy 76 kilósan nem fogsz 100 kilóba 40-et nyomni. Akkor már legalább 150-160 kilót ki tudnál nyomni fekve.

Ugyanis az ismetlesszam emelkedése az erő növekedését is maga után vonja. Laposodó karakterisztikával, de a tényleges ellapulas messze nem 12-nel van mint ahogy sokan gondolják.


Én például úgy értem el először 170 kilós felhuzast hogy 100 kilóba húztam 1*30-at. És akkoriban egyáltalán nem edzettem nagyobb súllyal.

2017. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, működik, csak nem a végtelenségig. Előbb-utóbb megállsz, akármilyen módszert csinálsz. Én bicepszezésnél csináltam, amit Gömb ír és feldobtam 10 kiló súlyt a rúdra viszonylag rövid időn belül.
2017. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!