Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan illesszek be az edzéste...

Hogyan illesszek be az edzéstervembe saját testsúlyos gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Az Icf 5x5-t csinálom jelenleg, de fejlődni akarok a saját testsúlyos gyakorlatokban is. Nem tudom, hogy mikor kéne csinálnom. Az edzésnapokon általában 8-9 gyakorlatot csinálok, ezután nagyon fáradt leszek. Pihenőnapon meg nem tudom, nem rontaná el a regenerálódást? Volt olyan, hogy másik edzésnapon is éreztem még az előző edzést. Hogy kéne beillesztenem a saját testsúlyos gyakorlatokat, mikor csináljam őket? Tolódzkodásról,húzódzkodásról és fekvőtámaszról lenne szó.

2017. jan. 9. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy seggel két lovat nem lehet megülni.

De a jó hír, hogy ha erősebb vagy a súlyokban, akkor több húzódzkodás, fekvőtámasz, tolódzkodás fog menni. Tapasztalatból mondom. Ha icf 5x5-be akarod ezeket berakni, akkor is meg lehet oldani, ha kicserélsz 1-1 gyakorlatot.

De akkor az már nem icf 5x5.

2017. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az izmod nem látja a súlyt! Ezt vésd jól az eszedbe.

Tehát: Ha egy tricepsz edzést te tolódzkodással kezdesz, amivel bemelegíted, de kvázi előfárasztod a tricepszedet attól nem lesz semmi bajod. Utána végezheted az 5*5ös kínlódást kedvedre. Persze nem fog menni akkora súllyal semmi, mintha nem tolódzkodtál volna az elején, de sebaj. Akkor állítsd fel az új ötös maxot és ahhoz dobáld hozzá a 2,5%-okat.

A húzódzkodás ugyan ilyen.

A fekvőtámaszt azonban már nem sorolnám ide, mert abból túl sok menne, míg az előbbi két gyakorlatból kétlem hogy olyan nagyon sok ismétlésre képes lennél.. Szóval a fekvőtámaszokat vagy felejtsd el amíg fel nem váltasz edzéstervet, vagy az edzés végére passzírozd be... De én akkor is amondó vagyok, hogy az felesleges.

2017. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!