Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van valakinek fenékre és...

Van valakinek fenékre és combra térdkímélő edzésterve?

Figyelt kérdés
Műtve volt a térdem, sajnos azt nem terhelhetem, de komplett, kevés guggolásos edzésterv érdekelne. Esetleg tapasztalatokat, és azt is írhatnátok, hogy mennyi idő után látszott meg. Fogyni nem szeretnék. 16/L 170 cm 55 kg

2017. jan. 25. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
kettlebell swing
2017. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy csak fenékre edzel, a tested egy rendszer és törekedni kell az arányosságra. Nőként naturálon nem fogsz férfias izmokat növeszteni akármilyen keményen is edzenél. A fogyás illetve izmosodás pedig nem az edzéstervtől hanem az étrendtől függ. Amit ajánlani tudok teljes testes edzésterv, ha nincs lehetőséged terembe járni akkor otthon akár saját súllyal végzett edzés és persze helyes táplálkozás. A konkrét kérdésre válaszolva a legjobb az lenne ha látná a térded egy hozzáértő gyógytornász vagy edző úgy könnyebb lenne megtudni milyen gyakorlatokat is lenne célszerű végezned. Ha nem megy a teljes guggolás akkor próbálhatod kisebb mozgástartományban vagy extra lassan végrehajtva. Illetve kitörés, vagy statikus gyakorlatnak falnál ülés. Esetleg ha tényleg nagyon rossz a térded akkor lábsúllyal négykézláb állva emelgeted hátra nyújtva a lábad. Ez már erősen a namatorna kategória de a semminél többet ér. A mennyi idő után fog látszódni kérdés meg sok mindentől függ, nem szabad türelmetlennek lenne. Remélem nem gond, hogy ekkora regényt írtam, ha valami nem tiszta nyugodtan írj próbálok segíteni.
2017. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idővel vagy térdműtét után? Mire műtöttek? Volt gyógytorna? Régebben is edzettél már, vagy most kezded?

Megpróbálok segíteni, de ahhoz több információ kellene.

Nekem is műtötték a térdem, sőt még most is problémás sajnos...

2017. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fél éve műtöttek, 3 hónap gyógytorna volt, de ha guggolok sokat, utána fáj.
2017. jan. 26. 20:57
 5/5 anonim válasza:

csinálj sok hip thrust-ot, romanian deadlift-et, cable kickback-et, cable pull through, hyperextension, leg bridge, lying side clam.

Nekem is volt, hogy fájt a térdem és ilyen helyzetben nekem ezek segítettek:)) egyébként meg gyilkosak, főleg ha súlyokkal csinálod, nem tudom mennyire rossz a térded de egyébként is ezek a gyakorlatok jobban építik a feneket mint a guggolás.

remélem tudtam segíteni:)

2017. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!