Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésben meddig számít...

Testépítésben meddig számít valaki kezdőnek?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy "kezdőknek..." meg "kezdetben..." de ez csak pár hetet vagy évet jelent?

2017. jan. 26. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg gyorsan fejlődsz. Megfelelő edzés esetén jellemzően néhány hónap.
2017. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Változó. De talán fél év kb
2017. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kezdetben az általában 3 hónap. Kezdő az kb 6-10 hónap. Talán így lehetne fogalmazni talán,de ez természetesen relatív,mindenkinél mást jelent. Szervezet kb 3 hónap amíg átáll "body-s" módra.
2017. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erőemelésben papíron addig vagy kezdő,amíg el nem éred a 100 kilós fekvenyomást,a 140 kilós guggolást és a 180 kilós felhúzást.De a gyakorlatban addig vagy kezdő,amíg gyorsabban tudsz regenerálódni.Mert ahogy erősödsz,egyre nagyobb súlyokat használsz.Az izomnak pedig nehezebb regenerálódni egy 100x5-ös fekvenyomás után,mint egy 70x5-ös után.A haladóbb tervekben már lassabb a progresszió.Egy kezdő fejlődik pl.egy starting strenght edzéstervtől,ahol minden edzésen emelni kell a súlyt.Egy középhaladó már pokolian túledzené magát ettől a tervtől.Addig vagy kezdő,amíg képes vagy edzésről edzésre lineárisan emelni a terhelést (deload mellett).Érdemes minél tovább csinálni a kezdő tervet,hogy minden lehetőséget kiaknázzunk belőle.Sokan ott cseszik el,hogy túl hamar váltanak haladó tervre,ezért fejlődnek lassan vagy sehogyan se
2017. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

+1, énis abba a hibába estem, de végülis úgy vettem hogy "újrakezdem" és aztán ment a fejlődés szépen

2017. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább az elmélethez kötném. Ha egy Kathi Béla abbahagyná 8 évre és aztán visszatérne nem lenne kezdő csak azért, mert nem nyom x kilót ki közel 50 évesen... Irreális.

Addig számít valaki kezdőnek, míg nem bírja normálisan kivitelezni a gyakorlatokat, tehát az agy-ideg-izom kapcsolat kiépülésééig. Persze egy ilyen hosszabb kihagyás után kellhet néhány hét, de van az akár 2 hónap is, hogy újra teljes kontroll alatt tartsa a végzett gyakorlatok során a terhelést.

Egy átlagos kezdő szerintem fél év alatt eljut a nulláról oda, hogy már érzi is a gyakorlatot és teljesen uralja...

2017. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!