Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak az összkalória számit pl...

Csak az összkalória számit pl 3100 kcal egy nap . Vagy külön külön kell pl zsir 30g fehérje 200g stb?

Figyelt kérdés
válaszokat elöre is köszönöm..

2017. jan. 31. 17:02
 1/4 anonim válasza:
Az összetétel is lényeges.
2017. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
persze azt gondoltam hogy nem mekis kajákbol kell bevinni!!
2017. jan. 31. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az első nem a mekis kajákra gondolt. Hanem amit kérdeztél, a makrotápanyagok mennyiségére.


Nyilván számít, hogy miből viszed be. Itt kitöröltem annak ecsetelését, hogy mi van, ha a 3100 kcalt csak zsírból, csak fehérjéből vagy csak szénhidrátból fedezed :D Pedig ezek érdekes esetek, csak igen ritkák.


Nos, a testednek megvannak az igényei. Van egy minimum a zsírra, a fehérjére, ez utóbbit túlzásba sem jó vinni... A többi kalória elosztásában már nagy szabadságod van, lehet csupa zsír és csupa szénhidrát is, plusz a kettő között. Nagy általánosságban, mert bizonyos makrók mellett roppant nehéz összehozni a szükséges tápanyagokat, legalábbis hozzáértés nélkül. S a szénhidráttal nem mehetsz kb. 5 gramm alá, mert az kb. lehetetlen akármennyire is épeszű étrenden, de a legtöbbünk kicsit beleőrülne 20 grammba is.

De hogy 25 vagy 500 gramm ch...? Ez merőben rajtad áll, illetve a szervezeted toleranciáján, étrendi lehetőségeiden.


30g zsír szerintem kicsit karcsú, tömegeléskor min. 1g/ttkg-ot szokás alkalmazni s szálkásításkor is min. 0.5-öt.

200g valószínűleg szükségtelen, nem hiszem, hogy 100 kiló lennél szálkásan, akkor már jobban értenél a témához.

2017. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*200g fehérje
2017. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!