Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most kezdek sportolni és...

Most kezdek sportolni és szeretnék izmosabb lenni, illetve a lapos fenekemen javítani.158 cm magas és 50 kg vagyok, tömegnövelő étrendre lesz szükségem, hogy ne fogyjak még többet a fenekemből?

Figyelt kérdés

Összeállítottam magamnak egy étrendet, kíváncsi lennék okosabb emberek véleményére.

Reggeli: 50 g zabpehely, 25 g tejsavófehérje, 1 kanál lenmagolaj

Napközben: 3x étkezés: 125 g rizs, 50 g csmell

Edzés után: 1 evőkanál cukor, 25 g tejsavófehérje, 50 g ropi

Este: 125 g rizs, 50 g csmell

Azért próbáltam ilyesmiket, mert a porokat annyira nem bírom inni. Vélemények?

Illetve még az érdekelne, hogy kezdésként aerobikra fogok járni, ér az valamit? Tapasztalatok?


2017. jan. 31. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

az életbe nem fogom megérteni ezt a "mindennap ugyanazt eszek" dolgot, ebbe csak belebukni lehet

naaaagyon egyszerű a képlet: 100g fehérje, 50-70g zsir, 200g szénhidrát, és mindezt vidd be amiből tudod de cukor mellőzendő, sok zöldség,elegendő vitaminok, napi 3liter viz, 7-8óra alvás átlagban

2017. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna mindennap ezt enni. Csak próbálkozom étrendet tervezni, most még így annyira nem vagyok jártas, hogy miben mennyi szénhidrát és fehérje van, de idővel biztosan könnyebben fog menni. Köszönöm a segítséget! :)
2017. jan. 31. 22:07
 3/5 llorTllorT ***** válasza:
a cukrot és ropit kihagyhatod.az aerobik is ér de a legtöbbet s helyes táplálkozás ér.fölösleges számolgatnod az ételed a lényeg ne zabálj mint egy malac .max a fehérjét és egy kis gyorsfelszívódású szénhidrát csak edzés után.rendszeres egészséges étrend kell.gramra pontosan az élsportolók ,versenyzők számolnak .a porokat ne edd 😂 azok nem tudom mik de jó nem lehet és nem is szabad használni.
2017. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet mindennap ugyanazt enni, csak legyen meg benne minden, ami kell. De amúgyis sokan eljutnak odáig, hogy kicserélnek valamit egy hasonló ételre.

Engem inkább a zöldség teljes hiánya zavar, de az ilyen étkezési stílushoz nem értek eléggé.


Ki nem számolom, hogy a fentiek milyen makrókat adnak, de amit az első ír, az pl. jó lehet, bár én azért többel kezdeném tömegeléskor, de úgyis menet közben derül ki, hogy mennyi kell, nem lehet előre kiszámolni.


Cukrot nem ennék és tervezetten ropit sem. Ha jólesik és beesik, az más kérdés, de elég érdekes étrendbe tervezni :) Ha edzés után nem tudsz enni, egyél később. Nem fog semmi sem történni és gyors egyszerű cukor sem kell.

2017. febr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. febr. 1. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!