Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Recsegek, ropogok, gerincfájás...

Recsegek, ropogok, gerincfájás etc?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a problémám az hogy mindenem ropog. Nem csak edzés közben hanem általános tevékenységek alatt is. Kb 3 hónapja próbálok oda figyelni az egészségemre. Vitaminok amiket szedek: multivitamin ( mega daily one plus napi 2db), Glüközamin (1148mg), C-vitamin (1000mg), Kalcium( 500mg). A gerincem meg olyan mint egy 90 éves emberé, ha sokáig állok akkor fáj, kb fél éve bútorcipelés közben úgy meghúztam hogy napokig alig tudtam kikelni az ágyból, múlt héten T-rudas evezés közben megint meghúztam úgy hogy 2 napig fájt. Nem tudom mi lehet a probléma? Esetleg kéne még omega3-at is szednem? az segítene? Gondolom közre játszik hogy a hobbimból és a munkámból adódóan kb 10 éve napi 16 órában eddig a gép előtt ültem és a napi mozgásom kimerült annyiban hogy kimentem a wc-re meg vissza...


25/F



2017. febr. 7. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, a hátizmaid valóban gyengék. Meg a hasizmaid is, valószínűleg.


Felülésekkel, hasprésekkel, homorításokkal és plankolással sokat tehetsz azért, hogy a törzs izmai megerősödjenek. A plank már 1-2 hét alatt érezhető eredményt hoz.


Ha most is irodában dolgozol (és nincsenek ezren körülötted), akkor óránként (de tényleg minden órában) lökd le magad a padlóla (de dulván), és tartsd a plankot 1-2 percig. Vagy először kevesebbig.

2017. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!