Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, erőt akarok...

Mit csináljak, erőt akarok növelni, már 3 hónapja stangálok, ugyan ott tartok?

Figyelt kérdés
Nyár közepén belekezdtem az erőnövelésbe. Nyár végére szépen megerősödtem, minden alapgyakorlatban erősebb lettem 20-25kg-mal. De itt megtorpantam, azóta is annyival edzek, pedig eltelt 3 hónap. Edzéstervet van, azt csinálgatom. Étrendre próbálok figyelni, de nem tudom, hogy megfelelő mennyiséget eszek-e. Ennél többet nem tudok enni, mert a jelenlegi étrendemet is nehéz teljesíteni, van amikor nem is sikerül. Pihenni, hétköznapokon kb. 7 órát alszik, hétvégén pedig 10, vagy a fölött. Nem tudom mit rontok el, a 3 hónap alatt jó ha fejlődtem 5kg-ot a gyakorlatokban. Mit kéne tennem, hogy tovább erősödjek? 186cm, 88kg 15F

2017. febr. 18. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"csinálgatom", "próbálok figyelni". Ha eredmányt akarsz, jó edzésterv kell, és azt szigorúan követni. Természetesen az edzéstervet mindig az aktuális szintedhez kell igazítani. Az étkezésre ugyanilyen szigorúan kell figyelni, bár ha az erőnövelés a cél, akkor csak az a lényeg, hogy gyarapodjanak az izmaid. Hogy mennyi zsír jön fel, kevésbé fontos.
2017. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vegyél kreatint
2017. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyél többet. De tudsz max nem akarsz.
2017. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha kell vegyél példát Kathi Béláról...

Növeld a súlyt, fogd meg a súlyt és akkor is emeld fel, ha nem bírod, MERT NEM VAGY B@Z!...

Ha így se megy, akkor ez nem a te sportod.

2017. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha így se megy, akkor b_zi vagy. :-D
2017. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az edzést próbálom keményen csinálni, de ingadozik az erőszintem. Múltkor 80-ba belenyomtam lazán 5 ismétlést, lehet 6 is ment volna. Ma pedig 77,5-be alig belenyomni 5 ismétlést. Kreatint nem szedek, régen szedtem, kicsit erősebb lettem, de abbahagytam a szedését, elfogyott és vissza estem. Az étrendemet próbálom tartani, de így is nehéz teljesíteni. Edzésnapokon van amikor nem tudom megenni az adagot. De megpróbálok többet enni. A súlyokkal pedig addig edzek, amíg bírom, mert ma 77,5-be 7 ismétlés volt a cél. Azt hittem menni fog 5 ismétlés után a maradék kettő, de rajtam maradt.
2017. febr. 18. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Edzőtárs nélkül nincs erőemelő edzés

A kreatint nem azért szedjük, mert bármit is "dob"... hanem az izomzat folyadékháztartásáért...

2017. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen az edzőterved?
2017. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez az edzéstervem, nem rég írtam:

[link]

2017. febr. 18. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, ami engem kisegített több mint egy évi stagnálásból: félpiramis vagy piramis rendszer 1-3 RM-ig felemelve a súlyt. Egyetlen sorozatban sem edzek bukásig. Mivel nincs edzőtársam, az 1-3 RM alatt azt értem, amit segítség nélkül be merek vállalni.

Ha enni nem tudsz többet, akkor igyál! A gyümölcslevekkel az emésztés terhelése nélkül tudsz bevinni kalóriát, ha nem vagy képes több szilárd táplálékot bevinni.

Egyébként meg egy idő után lelassul a fejlődés, nem várhatód, hogy 80-ról 100 kg-os nyomásra annyi idő alatt eljuss, mint a 60-ról 80-ra.

2017. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!