Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a hátam guggolás után?

Miért fáj a hátam guggolás után?

Figyelt kérdés
Elég gyengék az izmok a hátam alsó részén, nem tudom, hogy emiatt vagy a helytelen guggolás miatt fáj-e. Rúddal guggolok. 24/L

2017. febr. 20. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan fáj? Van izomláz is vagy csak a megerőltetéstől fáj?

A guggolás igénybe veszi a teljes törzs izomzatot. Nem ritka, hogy fáj a dereka az embernek utána ha edzetlen. Hasonlóképpen a bokád is fájhat avagy a térded. Mindhárom akár teljes összefüggésben is állhat egymással ha helytelen a kivitelezés. Pl túlságosan előre dőlsz, mert a bokád merev vagy túl merev a csípőhorpaszod, ami túlzott terhelésnek teszi ki a törzs stabilizátorait a fokozott előredőlés miatt. A térdet pedig a túl nagy/kicsi terpesz és a lábfej rossz pozíciója nyírhatja.

Szóval számtalan oka lehet, hogy miért fáj. Viszont a neten van egy csomó teszt amivel meg tudod nézni, hogy hol lehet a probléma. Ezen tesztekkel a boka mobilizálhatóságát, a csípőhorpasz hajlékonyságát és a törzs izmainak fejlettségét is mérheted. Igazából a google a barátod. Nagyon egyszerű megcsinálni egy tökéletes guggolást elméletben, azonban számtalan oka lehet hogy a tested éppen alkalmatlan rá. Vagy épp arra a fajtájára, amivel próbálkozol.

2017. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van erre az a gerincmerevito gyakorlat

Vagy esetleg felhúzás is erősítő azt a részt

Vegyél fel övet is,nekem az segit

2017. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

edz gerincmerevítőre is.

híd,hiperhajlítás,felhúzás,plank.

ha pedig még kezdő vagy és nem dolgozol nagy súlyokkal,akkor kézi súlyzóval csinálj serleg guggolást a tarkón guggolás helyett.

annál a gyakorlatnál "kénytelen" vagy helyes tartásban guggolni.

2017. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszul guggolsz
2017. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!