Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem baleset miatt, akkor...

Ha nem baleset miatt, akkor mitől lehet, hogy a jobb lábamon majdnem 1 kg-mal kevesebb izom van, mint a balon?

Figyelt kérdés

Mindig egyformán edzettem a két lábamat, amióta edzek. Szerintem ez gyerekkoromra vezethető vissza,mert mindig is gyengébbnek éreztem a jobb lábamat,de nem tudtam, hogy mitől?? De ma voltam testösszetétel vizsgálaton, és kiderült, hogy jóval kevesebb rajta az izom. Ezért fájt jobban mindig a jobb lábam,vagy fáradt el hamarabb.


Most próbálom kikutatni,hogy hogyan alakulhatott ez ki. Van ötletetek? Köszönöm előre is.


2017. febr. 20. 16:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doktornő, hogy volt egy lány nála,aki szilánkosra törte az egyik lábát, és egy évig nem tudta terhelni, és másfél kg izmot veszített így belőle (a másik lábán meg tudta tartani az izmot). Ezért írtam, hogy ha nem baleset miatt,akkor mitől alakulthat ki ilyesmi ?
2017. febr. 20. 16:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát lehet hülyeséget írok

Esetleg belül valami olyan hiba h nem kap elég tápanyagot az a lábad,tapanyagszallitas

Esetleg az izomsejtek "rosszak,betegek vagy h mondjam" és nem képesek osztodni

Ilyesmire tippelnek

2017. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamennyire mindenki aszimmetrikus. Nem tudom, hogy 1 kg különbség még benne van-e ebben a normál aszimmetriában, mert soha nem voltam ilyen vizsgálaton. Én magamon szemre is látom, hogy a bal oldalamon szinte minden izom tömege nagyobb, pedig jobbkezes vagyok. Ennek ellenére erőben nagyjából szimmetrikus a két oldal, csak tömegben nem.
2017. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!