Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túledzés és könyökfájdalom?

Túledzés és könyökfájdalom?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Az lenne a problémám, hogy év elején újra el kezdtem edzeni egy hosszas kihagyás után, de így is nagyon-nagyon kezdőnek számítok.


Egy kicsit vérszemet kaptam, mivel gondoltam nyárra kiépítek egy tűrhető fizikumot, így heti 5-6x el kezdtem edzeni.


Az utolsó mell-váll edzésnél éreztem hogy fekvenyomásnál már cseszekelődik a könyököm... Ennek ellenére már végigvittem az edzést...


A bicepsz edzések egyébként különösképpen kellemetlenek voltak, már ott éreztem, hogy a könyökhajlatomnál van egy diszkomfort érzet.


Nos az utolsó edzés kb. 1 hete volt és 1-2 napra rá már éreztem is a könyököm külső-belső felén és az alkarban a fájdalmat.


Egyáltalán nem kibírhatatlan, de kellemetlen. Nem hiszem, hogy izomláz, az nem ilyen szokott lenni. Valamilyen izületi gyulladás lehet szerintem a túlterheléstől.


Kérdésem mit kellene rá szednem, vagy egy ilyen mennyi ideig szokott eltartani? Az edzést értelemszerűen abbahagytam... Volt már valakinek hasonló? Az a vicc, hogy bicepszedzéseknél már az első sorozatnál van egy kellemetlen érzés... Nem értem, miért ilyen kényes terül nekem a kar...


Most vitamint és glükozamint fogyasztok és pihentetem a karjaimat.


2017. febr. 21. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

hát alapból 3 teljes testes edzést csinálj, előbbre visz ha kezdő vagy

pihentesd, kenheted flectorral vagy valamivel, izületvédőt szedni érdemes, bicepszezéshez kalapács bicepsz vagy francia rudas és az kiméli az alkart, mellezéshez megfelelő technika

2017. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!