Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Könyök feletti izom fájdalomma...

Könyök feletti izom fájdalommal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Csak saját testsúllyal dolgozom, a könyök feletti izom fájdalma pár napja jelentkezett (régebben is tapasztaltam rövid ideig). Muscle up-ot gyakorolom kevés sikerrel, de néha sikerül feljutnom úgy, hogy először egyik kéz aztán a másik. Ezt követően figyeltem fel arra, hogy a bal könyökem feletti izom fáj.

Ma csak húzódzkodtam, és ugyanúgy előjött a fájdalom, mi lehet ennek az oka? Mit tehetnék, hogy ne fájjon? Mitől fáj egyáltalán?

[link]

A sárgával jelölt rész fáj. Akkor is fáj, ha nem "nyomkodom" a másik kezemmel.


[link]



2015. febr. 15. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
izomláz
2015. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Túl van használva a még edzetlen karod. Majd ha megedződik nem lesz ilyen. Néha tarts pihenőt, figyelj a bemelegítésre, nyújtásra.
2015. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: légyszíves ne kommentelj baromságokat. Köszöntem.

Második: köszi a választ. Csak az a furcsa, hogy a jobb kezem ennyire edzett lenne, és csak a bal fáj? Hogyan tudnék arra az izomcsoportra edzeni, hogy erősödjön? Vagy simán folytassam azt amit eddig is csinálok, tűrjem a fájdalmat, és majdcsak elmúlik?

2015. febr. 15. 20:51
 4/4 anonim válasza:

Szia! Nekem is valami hasonló a problémám. A könyök felett van fájdalom, de inkább az inak és egyéb ízületi képletek. Tekintve, hogy a 3 fejű izomnak egy közös tapadási pontja van, lehet hogy a fonódó ínszalagok hüvelye van begyulladva, esetleg a tapadás helyén csonthártyasérülés áll fent.

Szerintem mindenképpen pihentesd. A fájdalom mindig rossz jel. Akutan jegelés segíthetett volna, esetleg próbálj meg NSAID-et szedni, diklofenákot vagy ibuprofent...Szerintem ne edz pár hétig. Ha elmúlt a fájdalmad várj még 1-2 hetet, aztán fokozatosan kezd el terhelni, de előtte alaposan melegíts be.

2015. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!