Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstől pattanásos hát?

Edzéstől pattanásos hát?

Figyelt kérdés

Sokféle relációban felmerült már ez a kérdés, de így még sehol sem láttam.

Szóval, 5 éve edzem és amióta elkezdtem edzeni azóta problémám van a hátamon lévő pattanásokkal, mitesszerekkel.

Eleinte mint mindenki, én is laktózra gyanakodtam, de soha nem volt ezzel gondom előtte, de azért elhagytam a fehérje turmixot. A helyzet nem változott. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki nyilván látta rajtam, hogy sportolok és elhajtott azzal, hogy "a mindenféle szerektől" van ez az egész. Elmentem magánhoz, aki felírt mindenféle krémeket, ecsetelőket amik kicsit mérsékelték a pattanások számát, de ugyanúgy jöttek ki újak, csak kisebb számban. Mondanom sem kell, elsők között küldött el ételallergia tesztre, de semmire nem vagyok allergiás. A bőrgyógyásszal akkor szakítottam meg minden próbálkozásom, amikor már csak a roaccutan maradt kipróbálatlanul. Közben végső elkeseredésemben már minden "urban legend" szintűn tanácsot kipróbáltam, kezdve azzal, hogy térjek vissza a khm...nooormális étrendre, de az sem vált be.

Aztán most történt az, hogy 2 hete ledöntött a lábáról az influenza és nem edzettem (kaja ment továbbra is). És csodák csodájára a pattanások kezdtek eltűnni és egyetlen új sem jött ki. Itt emelném ki, hogy az influenza az ugye vírus, ennek megfelelően nem kaptam rá antibiotikumot, ami magyarázat lehetne. Viszont most hétfőn elkezdtem edzeni újra és mára már kezdenek is nőni a kis roh@dékok a hátamon. :(

Gondolkoztam az izzadáson, de mindig letusolok azonnal edzés után. Nem veszem fel ugyanazt az edzős pólót 2x egymás után mosás nélkül szóval abszolút tanácstalan vagyok.

Ti mit gondoltok? Illetve aki hasonló problémával küzd - de más okból - annak mi vált be? Hátha tudtok olyat mondani amit még nem próbáltam.



2017. febr. 21. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csökkenteni kéne a fehérjebevitelt. Mennyit viszel be naponta?
2017. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
120-140 gramm körül (80 kiló vagyok). Mivel natúrban tolom ezért ennél többet feleslegesnek érzek. Meg mondom, tényleg figyeltem, hogy betegség alatt is bevigyem ugyanazt a mennyiséget, hogy azért mégse csoffadjak nagyon össze és mégis eltűntek a pattanások. Semmi más nem változott, csak az, hogy nem edzettem.
2017. febr. 21. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mióta 1.1-1.4gtamm*testtömeg fehérjét viszek max be naponta, nekem az után mérséklődött
2017. febr. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha túlzásba viszed a fehérjét, akkor történik ez. Nálam pl hiába nem viszem túlzásba a porozást, ugyanúgy pattanásos leszek. Ha nem porozok, csak eszek, akkor minden rendben van. Van aki bírja, van aki nem.
2017. febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkabb a tesztoszteronnal lehet osszefuggesben. Marmint az edzestol magasabban van, mint normal allapotban. Szexualis teren mi a helyzet ? Nem vagy tulzottan kanos ?
2017. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kijöttek, pedig nem iszom fehérjét pluszban.
2017. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!