Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aknés, pattanásos, mitesszeres...

Aknés, pattanásos, mitesszeres hát a vitamintól? Létezik ez?

Figyelt kérdés

Nagyjából amióta elkezdtem edzeni (4 éve) azóta szenvedek azzal, hogy a hátam csuklyától lefelé V alakban állandóan ki van pattogva. Nem egyszerre mindenhol, hanem foltokban hol jobban fent, hol inkább lent, stb.

Természetesen első körben laktóz intolerancia teszt egyéb ételallergiákkal egyetemben, mivel akkor hirtelen megváltoztak az étkezési szokásaim és nem lehetett tudni mire is vagyok allergiás.

A vége az lett, hogy minden negatív. Olvastam akkoriban cikkeket, hogy az edzés kicsit feljebb tornássza a természetes tesztó szintet is. Erre is gyanakodtam, elmentem hormonvizsgálatra is, minden rendben, semmi eltérés. Bőrgyógyászati szűrés újra, semmi rendkívüli. Szárító/tisztító készítményeket írtak fel amiktől jobb lett, de közel sem tökéletes és csak kis ideig használhattam, mert nagyon tönkrevágta a bőröm. Egy idő után egyszerre volt száraz és zsíros, égett, feszült, viszketett.

Természetesen nem szedek/szúrok semmit ami indokolná az aknés hátat illetve a higiéniára is ügyelek, nyitott hátú póló esetén csak saját törölközőre fekszem, edzés után alapos zuhany és szárazra törlöm mindenem. Ezt csak a további kérdések megelőzése érdekében írom.

Egészen mostanáig úgy voltam vele, hogy 27 évesen kinőni már nem fogom, ez van, szokjam meg. Aztán történt az, hogy az ünnepekre elutaztunk rokonozni, pihenni, stb és a vitaminokat teljesen elfelejtettem bevenni. 3 nap után azt vettem észre, hogy nincs új pattanásom. Gondoltam hátha van összefüggés és azóta sem vettem be semmit. Ennek már 1,5 hete és azóta egyetlen új pattanás sem jött ki rajtam.

A következőket szedtem:


Biotech Vitabolic

Biotech 1000-es C Bioflavonoidos

Myprotein D vitamin

Biotech Q10


Érdekelne, hogy van-e köztetek más is aki tapasztalt hasonlót, vagy szedi ezeket de nincs ilyen panasza, vagy bármi észrevétel érdekel tényleg...így tanul az ember. Köszi!



2017. jan. 5. 02:42
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Én egy Magyarországon és külföldön is ismert és elismert vitaminokat, táplálékkiegészítőket forgalmazó cégnél dolgozom. Hallottam már a problémáról és az alábbiakat tudnom neked javasolni.

Próbálj meg más vitaminokat szedni. Akár helyettesíteni őket természetes úton, vagy ha ez nem megy akkor más gyártó vitaminjait megpróbálni. Veszíteni valód nincs vele és eléggé nagy az esélye, hogy megváltozik mindez. Egy vitamin gyártásánál nem lehet a kapszulába csak magát a vitamint beletenni, mást egyéb mesterségesen előállított szintetikus anyaggal kell megkötni az adott vitamint, hogy az utána kapszula formájában legyártható legyen. Sokszor a gyártók egy ilyen mesterségesen előállított anyagra szoktak ráállni és mindenhez csak ezt használják. És az esetek többségben ez az anyagra való érzékenység vagy allergia jelenti a gondot... Mindezt azért írtam, mert látom hogy a 4 db vitaminból 3 db Biotech márkájú... Elsősorban őket kellene leváltani, de a másikat is megpróbálnám.

Nekem ez a véleményem a dologról. Ha van még további kérdésed, akkor keres bátran!

2017. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 70kg os ember esetében 2gramm*testtömeg napi fehérje bevitel már 3gramm ammóniát termel a bélben... ez nem tűnik soknak de az... ez nagyon leterheli a májat, hosszú idő alatt csökken annak a hatásfoka, egyre több mérget fog átengedni a véráramba... ez az oka, hogy néhány mázlista kivételével a testépítők 80-90%-ban tiszta ragya a bőre... ha emellé még elkezdesz szemes szteroidokat szedni, akkor garantált, hogy borsószemnyi gyulladt gennyes pattanásaid is lesznek a hátadon...
2017. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek ment a zöld kéz, köszönöm! Patikában anno mondta a gyógyszerész gyerek is, hogy ott általában laktóz tartalmú ballaszt anyag van a tabikban, azért is mentem el egyből allergiavizsgálatra. De akkor lehet, hogy ezekben a tabikban is van valami.


Az utolsónak meg javaslom a szövegértése fejlesztését, mert leírtam, hogy nem szedek/szúrok semmi hormonkészítményt. Fehérjét nagyjából napi 120g-ot fogyasztok 80kg-os testsúlyhoz. Naturálban ennyi nekem baromira elég, úgy vettem észre. Persze az első 1-2 évben én is ettem 3-3,5g x ttkg fehérjéket, de az arra volt jó csak, hogy jó drágát kakáljak. :D

2017. jan. 5. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia vizsgálat a komolyabb allergén tüneteket jelzi.Azzal nem foglalkozik,hogy alap esetben nem való felnőtt emberi testbe a tej és származékai.Ezért a helyedben én két hónapig teljesen kivennék minden tejszármazékot tartalmazó dolgot az étrendből és figyelném van-e változás.Ha ez nem hat akkor a glutént venném ki,mert a komolyabb aknékat inkább ez okozza.És ugyanúgy 2 hónapos bontásban.A harmadik eshetőség,hogy extrém száraz a bőröd ott.Csak mivel sokan azt hiszik a tünetek miatt,hogy zsíros,még szárítják is.Pedig elég lenne napi szinten jól be testápolózni,vagy gyógyszertári extra zsíros krémmel kezelni,hogy folyamatosan hidratált legyen.Ez a három ötletem van.
2017. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kérdező a szövegértelmezést neked ajánlom...
2017. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!