Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Abbahagytam a kreatin szedését...

Abbahagytam a kreatin szedését, már egy hónapja. A testsúlyom mégsem csökkent. Miért?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
miért kéne csökkennie?
2017. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem kox, hogy nehéz megtartani a "vele felszedett" izmot.
2017. febr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként miért is kellett volna nőnie a sulyodnak?

Max akkor nő a sulyod ha vizesit az a fajta kreatin,egyébként meg nem növeli a sulyod mert nem noveszti az izmot csak erőt

Ami az izmot növeli az a tömegnövelő étrend és az edzés

Kreatin csak egy aminosav

2017. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kreatin hatásának az az elve, hogy vizet köt meg az izomban. A nedves környezetben az izom anygcseréje javul. Könnyebben veszi fel a tápanyagokat és könnyebben adja le a bomlástermékeket a nedves környezetben. Egyébként ha nem tartna vissza valamennyi vizet, akkor nem is működne.


Túl sok súlyt nem is fogsz felszedni a kreatintól, legfeljebb egy-két ..három kilót, meglévő izom tömegtől függően.


Amikor elkezdted szedni, akkor mennyivel nőtt meg a testsúlyod? Mert arra már nem fog visszamenni, ha annyit ráedzettél már ami többletet a kretin lehetővé tett. Nem a kretin az amitől fejlődik az izom, hanem a kreatin által csökentett fáradás miatt többet tudsz edzeni. Ha ezt nem használod ki a többlet munkára és ugyanannyit edzel, mint előtte, akkor nem lesz több izomod csak úgy magától, mert kretint szedtél.


Pontosabban egyszer erről valakivel vitáztunk és utána keresgéltem több különböző forrásnak. Szóval a kreatin szedés külön izom munka nélkül csak minimális izom fejlődést hoz, de valamit tényleg hoz, mert az izmoknál megkötött víz is valamennyire stimulálja az izmokat fejlődésre, de ha csak arra építenél az édeskevés és csak jelépes mértékű. Ezt inkább csak az elv szempontjából lehet figyelembe venni, de jelentéktelen a mértéke.


A kretin arra való, hogy könnyebben, kisebb fáradás nélkül és többet tudj edzeni vele.


A kreatin csak könnyíti az izom munkát és csökkenti a fáradást. Viszont kb két hónap után érdemes kihagyni egy-két hónap pihenőt és megint nagyobb lesz az elején az izom anyagcsere növelő, a robbanékonyság növelő hatása. Úgy érze tőle, hogy nagyobb lett az erőd, pedig nem lett nagyobb, csak azért bírsz többet időben egymás után, mert javul az izom anyagcseréje a hatására.


A kreatin mellett jóval rövidebb pihenési ciklusok is elegendőek az izom frissülésére.

2017. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdtem ek szedni,de azelött érrendem sem volt.Akkor 67 körül voltam,januárban 75-76.Napi 5g-okat vettem be szünet nélkül fél évig.De még mindig van a dobozban,azért hagytam abba,mert egyfolytában meghajtott
2017. febr. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!