Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelő program (starting...

Erőemelő program (starting strength) mennyire eredményes, ha "lean bulking" étrendem van?

Figyelt kérdés

tehát nem zabálok hanem pont annyit eszem, amivel lehet izmot növelni, csakhogy ahhoz képest hogy mindenki azt hiszi rólam hogy 100kg-val nyomok fekve és felhúzok 160-at minimum, elég silány az erőszintem, de nem akarok sok zsirt felszedni, most 13-14% körül vagyok

mit gondoltok van igy értelme, vagy nagyon kajálni kell hozzá hogy jöjjön az erő rendesen edzésről edzésre?


2017. febr. 22. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az erő akkor jön, ha nő az izom. Az izom pedig akkor nő, ha eszel.
2017. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tévedsz kedves első

vagyis inkább úgymondom nem teljesen igaz amit mondasz, Ronnie Coleman, Arnold stb nagy emberek nem voltak olyan erősek mint amennyire izmosak...

nem egyenesen arányos a kettő, vagy mégis mivel magyarázod hogy nálam sokkal kisebb emberek erősebbek? pedig nem vagyok olyan zsiros

2017. febr. 22. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem arról volt szó, hogy a te erődet másokéval hasonlítsuk össze, hanem arról, hogy te hogyan lehetnél erősebb. Te pedig úgy lehetsz erősebb, ahogy leírtam. Nem az izomméret az egyetlen tényező, de a legfontosabb. Ha nem hiszel nekem, csináld úgy, ahogy eddig! Néhány hónap műlva meglátod majd, hogy igazam van.
2017. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát végülis csak annyit irtál hogy "egyél" amivel nem sokra megyek:) de végülis majd leszálkásitok ha zsiros leszek aztkész

azért köszi:)

2017. febr. 23. 16:25
 5/5 Barbell Deadlift ***** válasza:

Lehet elkéstem már a válasszal, de egyébként az a legegyszerűbb, ha kipróbálod. Vagy működni fog neked, vagy nem, mindenki máshogy reagál a különböző edzésingerekre, és a tápanyagok is máshogy hasznosulnak az emberben. Van ismerősöm, aki életében nem fogott súlyzót, de jó alkata van, és erős. Van olyan is, aki évek óta keményen edz, és nem is erős, nem is izmos :)


Egyébként az erő, az nem csak az izom méretétől függ, hanem annak összetételétől (fehér-vörös izomrost arány) főleg, meg hogy milyen a "beidegződése".

Az idegrendszeri dolgokat egyszerűen gyakorlással tudod fejleszteni. Ha komoly erőnövekedést akarsz elérni, akkor heti többször kell pl. fekvenyomni, nem elég csak egyszer.

2017. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!