Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő múlva lesz eredmény?

Mennyi idő múlva lesz eredmény?

Figyelt kérdés

Mostanában keresgéltem az oldalon ilyesfajta kérdéseket, biztos vannak, de kielégítő válasz(oka)t nem találtam.

Szóval vázolnám a helyzetem. Szálkásítás a tervem.

15 éves srác vagyok, 181 cm magas, és 84 kg. (~25,5 BMI)

Most nyáron fogok elkezdeni kondizni. (Kezdésnek heti 3×1,5 óra + itthoni hasazás)

A hellyel ahova megyek semmi baj sincs, az edzők is jók, és edzéstervet is fognak készíteni nekem ha kérem, márpedig én kérni fogom.

Amit tudni kell rólam az, hogy a genetikám nem a legjobb ehhez, viszont én bármire képes leszek azért, hogy elérjem a kívánt alakot, és meg is tartsam azt. Sok a felesleg, kevés volt a mozgás az eddigi életem folyamán. Egyik nap a tükörbe néztem, és elundorodtam a testem láttán. Ezért ugye elhatároztam magam.

Szóval a kérdés: Jó edzéstervvel, kezdőként mennyi idő lesz a látható változás a szálkásítás alatt? (3-6 hónap, avagy évek..?)

És, mit, mikor, hogyan kéne ennem?

Itt egy változat egy átlagos napi kajálásomról:

Reggeli: 3 tojásnyi rántotta

Ebéd: húsleves tészta nélkül/Csirkehús

Vacsora: Akármi, amiben nincs szénhidrát. Például itt is levest, vagy 1-2 tojást megennék.

Ezek között pedig gyümölcsöt/zöldséget, vagy csak simán megtölteném magam vízzel.

(Konkrét étrendet nem kérnék ha lehet, csak tippeket és véleményeket.)

Respect ha ezt elolvastad, és már írod is rá a választ!

15/F



2017. febr. 23. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak beleolvastam, de a kajálásod az egy nulla. Ne várj eredményt, ha az nincs rendben. Pl semmi szénhidrát nincs benne, ami kell hogy fejlődj. Ha nem viszel be normális tápanyagot, nem hogy fejlődni nem fogsz, hanem még le is épülsz.
2017. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen van benne igazság, viszont csökkentettem a kenyer egy napi adagat. A szénhidrátot teljesen nem tudnám elhagyni es igen le épülne a szervezet is. Mondjuk a reggeli es ebéd melle megennek 1-1 kenyeret az úgy szerintem okés. /telo
2017. febr. 23. 19:44
 3/11 Zedricht ***** válasza:
53%

Nem, nem okés szerintem. Szénhidrátot bevihetnéd rizsből is. Számold ki mennyi fehérjére, zsírra és ch-ra van szükséged. Fogyáshoz is kell, csak kevesebb. Ha kifejezetten a szálkásítás a célod, akkor íktas be mondjuk heti 4 kardió edzést(futás,bicikli,lépcsőzés). Többet kell enned mint most, ez kevés. Csirke mehet több is akár.

Cukrot kerüld, meg próbáld az olajos ételeket kerülni.

2017. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdésnek szedj fel pár kiló izmot, úgy könnyebb lesz fogynod, mert megnő a kalóriaigényed. Ezek után vegyél vissza a szénhidrátból csak. Egyszerre ne sokat, figyeld magad, centi/mérleg.
2017. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zedricht ***** válasza:
Ja, és a a válasz a kérdésre: Neked olyan 75 kiló körül ideális szerintem. 10 kiló az 4-5 hónap, ha úgy alarsz fogyni hogy a bőröd alkalmazkodjon. Ez heti fél kiló, de lehet 1 is ha sietsz.
2017. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szénhidrát szálkásitáskor neked legalább 300g naponta de lehet több kéne

rizs,kuszkusz,burglur,krumpli,durumtészta,teljes kiörlésű kenyér,gyümölcs

ezeket nyomassad, de az edző nem ad étrendet is? vagy ott vki a teremből?

3hónap szálkásitás az kb 10kg zsirvesztés izomvesztés nélkül, az reális azzal szerintem 16% körül lennél

most nem számolgattam csak saccolgattam szóval ha nem pontos kérlek ne szidjatok le:) nem fogok itt matekozni na


12-15% egészséges tzs-ig szálkásits aztán lean bulking, de ne azon izélj hogy mikor lesz változás, változás az első perctől kezdve lesz, örökké amig csinálod..ez nem olyan hogy 10hétig szenvedsz aztán az utolsó héten hipphopp átváltozol, lassú folyamat, csinálj képet most és majd nézd meg minden héten :) hidd el 1-2-3 hét és utána már rájössz te is hogy megy ez

2017. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na, köszi az osszes választ. Okés akkor a ch-t nem hanyagolom. Amúgy nyaron fogom elkezdeni ezt mar leírtam, az edzővel meg még nem beszéltem sokat, de tuti majd ő is, segít ebben,sot biztos. Egyelőre az itteni tapasztalt emberek véleményére vagyok kíváncsi :) A minta étrendben amit leírtam, mit kéne változtatnom?
2017. febr. 23. 20:06
 8/11 Zedricht ***** válasza:

Vacsorára mehet zab akár.

Nekem jelelnleg ez:

Reggeli:1,5 sonkás szendics, teljeskiőrlésü

Reggeli/ebéd: csirkemell salátával, vagy rízzsel, vagy mindkettő

Vacsora:Párolt zöldségek, hús

Próbáld variálni a köretet, attól jobban elviseled.

Ehetsz halat is akár.

Igazából, arra figylej, hogy juttas be kellő tápanyagot a szervezetedbe, ne legyél fáradt, és menjen a kardió, ha heti fél-7,5-1kg lemegy akkor jó.

Ha több, akkor izomvesztés is lehet.

Neked valószínüleg a mozgás már magában változást hozna, de azért jó ha tudod mit ehetsz.

2017. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 paper_chaser ***** válasza:
Kezdd el most nyugodtan. Ne várj nyárig. Jövőre is lesz suli, ha amiatt izgulsz. Össze lehet hozni a kettőt.
2017. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most még azért nem, mert így elég zsúfoltak a napjaim, sokat iratnak igy 8. Vegen. Nyaron pedig sok szabadidő, a szervezet hozzaszokik a rendszeres mozgáshoz, es suli mellett nagyon könnyű lesz belerazodni mar utana szeptemberben. Koszi /telo
2017. febr. 23. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!