Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Intermittent fasting-ot...

Intermittent fasting-ot (időszakos böjtölés) hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valószínűleg kicsit hosszúra fog sikerülni, de megpróbálom leszűkíteni.

20 éves vagyok, 181-182cm, 84 kg kb. 12-13 testzsírszázalékkal. 2 éve űzöm a testépítést, eddig 7 hónapig tömegeltem, most szeretnék szálkásítani.

Olvastam/hallottam az intermittent fasting-ról(16 óráig semmi táplálék, maradék 8 órát felosztani evésre), de arra lennék kíváncsi, hogy az én esetemben hogyan alkalmazzam.

Általában fél 7-kor kelek, este 11-kor fekszem le.

Suliba járok, aminek ha vége van, akkor megyek edzeni 1-1,5 órát. Általában szendvicset eszem a suliban(anyagi okok miatt). Szerintetek, hány órától kezdődjön az a 16 órás szakasz, ami alatt nem eszem? Pl. este 8-tól másnap délig nem eszem, és déltől 8-ig igen? Attól félek, hogy a csökkentett kalória és szénhidrát bevitel miatt nem tudok úgy teljesíteni az edzésen, mint kellene.

A válaszokat előre is köszönöm. Aki végig olvasta, annak gratulálok :D


2017. febr. 24. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában úgy szokott lenni hogy lefekvés előtti 8 óra a kaja. Edzésre Glutamin,Bcaa mehet úgy "tudom". Koffein is lehet a barátod. Edzés után meg a te esetbedben mehet az első kaja. De ha nagyon rossz,nem müködik akkor ne erőltesd.
2017. febr. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindegy mikor van a 16 órás szakasz. A legegyszerűbb, ha az alvást is beleszámolod, pl 8 óra alvás, 7-kor kelsz, aztán mikor én csináltam ezt, akkor kibírtam délután 4-ig is kaja nélkül. Nem muszáj a 16 óra böjt, lehet 18, 20 óra is amúgy. A lényeg, hogy ne vigyél be kalóriát az üres szakasz alatt. Max ilyen 20-30kcal-t alkalmanként, ha nagyon muszáj. Viszi a zsírt szépen ez, de vigyázz, mert az izmot sem kíméli, ha nem figyelsz.
2017. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Én délután 3 és 4 között eszem, mert nekem ez a jó, az edzésem korábban van, mert mindenféle fizikai aktivitás éhgyomorra megy a legjobban.

Mindenféle időszakos böjtölés van, van, aki reggel eszik, van, aki csak késő este... Biztos van, aki megválaszthatja, mert neki mindegy. Nekem muszáj délután ennem, viszont a reggelizés világéletemben rossz volt számomra. Úgyhogy nekem természetesen jött az egész. Mások, gondolom, egy ideig szenvednek, majd megszokják.

De ami nagyon nem passzol hozzád, azt sosem szokod meg.


Úgyhogy szerintem csináld úgy, ahogy neked jólesik és ahogy a legenergikusabb vagy.

2017. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy lesz, hogy este 8-tól délig nem eszem, aztán így tovább 😃Bcaa és glutamin megvan, edzés után intervall edzés mehet szerintetek?
2017. febr. 24. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy ugyan azt és ugyan annyit eszem mint eddig és az ébrenléti szakaszom utolsó hat órájában eszem meg 2 vagy 3 adagban. Heti egy nap pedig nem eszem (ez csak az én hülyeségem, nem muszáj utánam csinálni). Edzés előtt zsír/ch dominál lefekvés előtt pedig fehérje/zöldség, némi zsírral. 183/67 szálkás vagyok most már 2300-2400 kcalt fogok enni, mert idáig nőtt csak a testsúlyom 1700 kcal napi bevitellel.

30/f

2017. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!