Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy nagyon kezdő lány vagyok,...

Egy nagyon kezdő lány vagyok, segitenétek egy picit?

Figyelt kérdés

Szóval elhatároztam, hogy edzeni fogok, mivel túlságosan is vékony vagyok, és hizni nagyon nehezen tudok. Apukámtól örököltem ezt az alkatot, ő is hiába evett rengeteget, sosem hizott.

Egyetemre járok, szóval minden délután van lehetőségem edzeni és kb 8-9 órát aludni is általában.

Pénzem nincs sok, ezért konditerembe járni+edzőt fizetni nem tudok, épp annyi van, hogy a kajákat beszerezzem magamnak esetleg fehérjét vegyek, mert kb reggeltől 5ig nem tudok csak egy főétkezést beiktatni.

A myproteintől gondoltam, hogy rendelek majd, szerintetek megfelelő?

Honnan tudjam/hogyan számoljam ki milyen és mennyi kaját +fehérjét vegyek magamhoz?

Illetve az edzéseket hogyan osszam be? Ha kicsikét van izomlázam, attól még a 2.-3. napon még ráedzhetek, vagy nem szabadna izomlázzal nekifogni? Honnan tudom, hogy jól edzek-e és megfelelő mennyiségben/ideig? Ha érzem, hogy már nagyon ég az izom az adott területen, akkor kis pihenő után folytathatom? Honnan tudom mikor elég? Tegnap csináltam pár felülést és fekvőtámaszt, ha ma egy picit izomlázam van, csinálhatom ma is?

Olvasgatok a témában és nézek videókat a helyes gyakorlatokról, de ezekre még nem kaptam választ.

Továbbá, ha a főtt tojást nem eszem, csak az omlettet illetve a bundáskenyeret , ugyanolyan hatásos? Emellett ha van lehetőségem fogyasztok csirkemellet, a tejet magára nem, csak max kakóval iszom, de szeretem a sajtot és rengeteg banánt is eszek. + multivitamint.

Nagyon örülnék ha segitene valaki, esetleg aki ért hozzá és pontos dolgokat is tudna nekem mondani? 20l


2017. márc. 4. 12:54
 1/2 What to eat ***** válasza:

Üdv!


Elsősorban annyit, hogy akkor tudsz hízni ha több kilokalóriát viszel be mint amennyit a szervezet elhasznál, a többletenergiát nem tudja hasznosítani így raktározza (testsúlynövekedés.) De a test tónusait, alakját az izmok határozzák meg(Lásd: Linken 2kg zsír és izom.), ezért nem lenne túl jó, ha csak zsír jönne fel, erre szolgál a súlyzós edzés.


[link]


Hogy megtudd mennyi kalóriára van szükséged, vannak kalkulátorok: [link]


Kezdőknek osztatlan edzés javallott (minden testrészedet megedzed heti 3x hétköznapokon, minden másnap pihenőnap.) Ekkor megtanulsz intenzíven edzeni, és már is reflektálok a másik kérdésre, akkor edzel jól, ha tegyük fel pl. edzed a bicepszedet és a gyakorlat végrehajtása közben csak a bicepszedet érzed, nem segít semmilyen másik segédizom, nem használsz lendületet a gyakorlat végrehajtása közben. Addig csináld amíg bírod, az edzés egy fájdalmas folyamat de megéri, szóval ez normális. Érdemes úgy felosztani az edzést, hogy 1 nagy izom és 1 kisizom például de léteznek más felosztások is. A nagyobb izmokat (mell, láb, hát) érdemes heti 1x csak intenzíven leedzeni, de mivel te még kezdő vagy minden másnap úgy is osztatlan edzést végzet, tehát mehet még ez is mindennap. Izomlázra nem érdemes edzeni, mert tönkreteszi a regenerálódást, edzések után nyújts le és nem lesz gond egy idő után. Étkezésnél sok szénhidrátot fogyassz és fehérjét, de ezeket kitudod számolni a kalkulátor segítségével úgy is, hogy miből mennyi kell. Az étel elkészítési módja szabadon variálható, de a bő olajban sütést hagyd el.

2017. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2017. márc. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!