Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítsak vagy tömeget...

Szálkásítsak vagy tömeget növeljek?

Figyelt kérdés

Sulis mérés alapján 77kg, 183cm (15 éves) vagyok 16%-os testzsírral. A testalkatom kinézetre átlagos, de inkább vékony mint elhízott. A kockáim kis mértékben látszanak - kicsit fedettek, ez a 16%-os testzsír miatt van, gondolom. Nem sportolok, otthon szoktam edzeni (4kg-os súlyok, fekvőtámasz stb.).


Ha a célom egy szálkás, izmos test elérése, akkor először szálkásítsak le 8-10%-ra és utána tömegeljek, vagy már most elkezdhetem a tömegnövelést? Természetesen az utóbbi választás esetén később kellene szálkásítani.


A válaszokat előre is köszönöm, főleg étrendbeli változást segítene elő ha dűlőre jutna bennem ez a kérdés.



2017. márc. 4. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

saját súllyal, meg 4kilósokkal szálkás lehetsz de izmos nem

ha nem edzel rendesen súlyokkal akkor szerintem leszálkásithatsz, vékony leszel de fekvőtámasszal nem lehet izmot felszedni meg 4kilóval szóval...

2017. márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zedricht ***** válasza:

Hát, ha most elkezdessz tömegelni lehet, hogy nyárra behízol. De az s baj, hogy a fekvők meg a 4 kilós súlyok semmik. A fekvő erősít, de nemtudom, hogy egy 15 éves fiú mit akar 4 kilóval.

Étrend pedig szálkásításhoz magas feherjétartalom, lődd ki a cukrot, ne egyél nagyon zsíros/olajos ételeket.

Tömegeléshez meg több ch.

2017. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 8. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!