Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelésnél makrókat vagy...

Tömegelésnél makrókat vagy kalóriát számolunk? (lent)

Figyelt kérdés

Már több hozzáértő személyt megkérdeztem, utánaolvastam és mindenki mást mond.

22 éves lány vagyok, 160 cm, 50 kg. 1 éve edzek, tömegelek.

Én eddig makrókat számoltam, most viszont kiváncsiságból kiszámoltam hogy a bevitt makróm mennyi kalóriának felel meg. Fehérjém ugye 100 g, ch 250-300 g, zsir 50g, ezek mindig megvannak, és egy teljes napi kajámat kcal-ba számoltam, 1554 kcal jött ki. Ez nagyon kevés. Legalább 2000-2500 kellene, de viszont makróba meg igy ami van elég kellene hogy legyen. Most akkor melyiket nézzem?



2017. márc. 6. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kalóriát számolod, semmi nem garantálja, hogy megfelelő mennyiséget viszel be a makrókból, ha a makrólat számolod, garantáltan elegendő kalóriát viszel be...

1szénhidrát 4kcal

1fehérje 4kcal

1zsír 9kcal

2017. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg az idő meg a mérleg válaszolja meg, hogy emelned kell e a makrókon vagy sem...
2017. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. márc. 6. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosabban, 4,3. 4,3 és a zsír 9,1. Az alkohol pedig 7. Ezt is jó tudni. :D

A számolásról pedig... Az, hogy a kóla zéró 0/0/0-ból áll még nem azt jelenti, hogy nullkalóriás. Szóval az, hogy a makrókat becsületesen összeszámolod majd szorzol, osztasz még nem jelenti azt, hogy tudni fogod pontosan a bevitt táplálékod kalóriamennyiségét.

2017. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kola zéró pont rossz példa, mivel az konkrétan 0kalóriás...

De egyébként meg nem is kell tudni a kcalt pontosan...

2017. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A lényeg azon van hogy akkor maradok a makró számolásánál. Végülis bevált idáig :)
2017. márc. 6. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a makrót sikerül megfelelően belőni akkor a kalória is stimmelni fog, fordítva viszont ez már nem működik. nincs kérdés.
2017. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!